• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz. Wyburzają dawny budynek Polmozbytu - wybudują 2 tys. mieszkań

Wrzeszcz. Wyburzają dawny budynek Polmozbytu - wybudują 2 tys. mieszkań

Od kilku miesięcy na styku Dolnego Wrzeszcza i Zaspy, w sąsiedztwie zajezdni autobusowej przy al. Hallera, powstaje nowe osiedle Grupy Deweloperskiej Robyg. Industrialnym stylem ma ono nawiązywać do charakteru miejsca, w którym przez lata dominowały hale z salonami samochodowymi i warsztatami.
24.02.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dawny budynek Polmozytu - typowy przykład nieatrakcyjnej peerelowskiej architektury. Deweloper chce tutaj postawić nowoczesne osiedle mieszkaniowe

Zdaniem dewelopera, nazwa osiedla - Zajezdnia Wrzeszcz - zaczerpnięta od wciąż obecnego tutaj sąsiada, najlepiej utożsamia tę inwestycję z lokalizacją. Pierwsze dwa budynki usytuowane między ulicami Grudziądzką a Pstrowskiego (5- i 7-kondygnacyjny) zostaną oddane do użytku w czwartym kwartale tego roku. Znajdzie się tam ponad 200 mieszkań o powierzchni od 30 do ponad 90 mkw.

Jak ma wyglądać nowe osiedle - zobacz TUTAJ

Rok później gotowe mają być dwa 12-kondygnacyjne domy przy Grudziądzkiej, a w dalszej perspektywie planowana jest zabudowa w miejscu dawnego „Polmozbytu”.

Teren znajduje się w środku miasta, na styku Dolnego Wrzeszcza i Zaspy - a wciąż wygląda tak, jakby to były przedmieścia

Na nowo budowanym osiedlu może powstać około 2 tysięcy mieszkań. W założeniu dewelopera Zajezdnia Wrzeszcz ma stanowić wielofunkcyjną, doskonale skomunikowaną przestrzeń miejską ze sklepami, restauracjami, terenami zielonymi i placami zabaw. W standardzie znajdą się podziemne parkingi, punkty serwisowe dla rowerów i całodobowy monitoring. Na osiedlu powstanie siłownia, przewidziano nawet miejsce dla food trucka. Deweloper oferuje również nowoczesny system Robyg Smart, który umożliwia zdalne zarządzanie oświetleniem, multimediami i bezpieczeństwem w mieszkaniu.

Po wyburzeniu starych obiektów na tym terenie mają docelowo stanąć budynki na ok. 2 tys. mieszkań

Tekst: KFP

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim