• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz Górny. Przygotowania do remontu budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 1

Wrzeszcz Górny. Przygotowania do remontu budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 1

Pracownia rehabilitacyjna, gabinet biofeedback, warsztat cukierniczy i biblioteka szkolna - to tylko niektóre z pomieszczeń, jakie pojawią w wyremontowanym skrzydle ZSS nr 1 przy ul. Batorego. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na realizację zadania.
12.01.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu budynek szkoły, trzykondygnacyjny, to stara kamienica ze ziszczoną burą elewacją, jest też dużo okien
W najbliższych miesiącach rozpoczną się prace modernizacyjne jednego ze skrzydeł ZSS nr 1
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Nowe pracownie dla uczniów

Jedno ze skrzydeł budynku Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Batorego zostanie kompleksowo przebudowane. W ramach inwestycji powstaną nowe pracownie specjalistyczne, m.in. pracownia rehabilitacyjna i biofeedback, pomieszczenia do terapii metodą Tomatis i pracownia cukiernicza. Poza tym powstanie nowe pomieszczenie biblioteki szkolnej i szatni. Wybudowana zostanie również winda zewnętrzna dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

To nie wszystko. Przebudowane zostaną instalacje sanitarne, elektryczne, w tym system monitoringu. Przyjemniej dla oka stanie się także wokół budynku szkoły - zaplanowano bowiem roboty związane z zagospodarowaniem terenu i budową miejsc postojowych. Nowe pracownie zostaną wyposażone w specjalistyczny sprzęt, meble i komputery.

Nowy ranking najlepszych liceów i techników, według fundacji "Perspektywy"

- Konsekwentnie, krok po kroku, działamy na rzecz poprawy dostępności architektonicznej w naszych szkołach - podkreśla Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji.

Przetarg na realizację inwestycji został już ogłoszony. Otwarcie ofert zaplanowano 25 stycznia. Prace mają potrwać 36 tygodni od umowy, a odbiory zakończą się maksymalnie 43 tygodnie od daty podpisania umowy.

na zdjęciu na pierwszym planie kilka ławek drewnianych bez oparcia, stoją wokół zielonego trawnika, w tle trzykondygnacyjny budynek szkoły, to stara kamienica z burą zniszczoną elewacją
Zaplanowana modernizacja obejmie skrzydło warsztatowe znajdujące się na tyłach ZSS Nr 1 we Wrzeszczu, przy ul. Batorego 26
Fot. FB Piotra Grzelaka

Oprac. KG

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami