• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz Górny. Miasto remontuje skwer Anny Walentynowicz - jest coraz przyjemniej

Wrzeszcz Górny. Miasto remontuje skwer Anny Walentynowicz - jest coraz przyjemniej

Tutaj można będzie nie tylko przysiąść na ławeczce przy pomniku działaczki "Solidarności". Wkrótce zakończą się ostatnie prace montażowe i wykończeniowe na nowopowstałym placu zabaw. Nasadzono już trawniki i krzewy, są też latarnie, dzięki którym będzie tu bezpieczniej po zmroku. Cały projekt będzie gotowy pod koniec grudnia 2017 r.
14.11.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Trwają ostatnie prace wykończeniowe, wykonawca czeka też na prąd od Energi - w grudniu br. wszystko powinno być gotowe

Choć inwestycja wydaje się niemal skończona, wykonawca prac czeka jeszcze na dostawcę prądu, dzięki któremu będzie można uruchomić parkowe lampy. Ma to nastąpić w najbliższych tygodniach, dlatego też Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruje realizację projektu, zgodziła się na przedłużenie umowy z wykonawcą - zakończenie tej inwestycji przesunięto na koniec bieżącego roku.

- Na terenie budowy trwają prace wykończeniowe. Zamontowane zostały urządzenia zabawowe. Do wykonania pozostało jeszcze m.in. ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni poliuretanowej – potwierdza Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Zakończono również prace związane z zagospodarowaniem zieleni.

Na skwerze im. Anny Walentynowicz będzie można już nie tylko posiedzieć, ale też pobawić się z najmłodszymi

W ramach realizowanego jeszcze projektu zagospodarowany zostanie plac znajdujący się pomiędzy al. Grunwaldzką i ul. Waryńskiego – w nawiązaniu do już gotowej części południowej skweru, na której znajduje się pomnik Anny Walentynowicz, zieleń i meble miejskie.
Ogłoszony w maju bieżącego roku przetarg zakładał: oświetlenie terenu lampami parkowymi, wykonanie sterowania iluminacyjnego pomnika za pomocą projektorów, wykonanie placyku do wypoczynku oraz placu zabaw dla najmłodszych, budowę bezpiecznych i przede wszystkim wygodnych dojść pieszych oraz chodników, do tego nasadzenia krzewów i traw, ustawienie ławek, koszy na śmieci oraz wymianę siedzisk drewnianych w otoczeniu klombu. W ramach inwestycji wykonawca musiał także: przestawić istniejący płot, zlikwidować barak dozorcy i szlaban przy znajdującym się tu parkingu, a także zadbać o cięcia pielęgnacyjne zieleni i wykonać ogrodzenie w pobliżu budynku przy ul. Waryńskiego 45 - w formie płotku z paneli systemowych.

W tej części Wrzeszcza zrobiło się też bardziej zielono

Przypomnijmy. Latem 2015 r. pomiędzy al. Grunwaldzką i ul. Waryńskiego powstał skwer poświęcony pamięci Anny Walentynowicz, jednej z zasłużonych działaczek "Solidarności". Po przeprowadzonych konsultacjach społecznych okazało się jednak, że skwer to za mało - mieszkańcy poprosili o dalsze zagospodarowanie placu, który stanowić miał, w ich wyobrażeniu, enklawę wypoczynku w tej części Wrzeszcza. Dotychczas miejsce to służyło głównie kierowcom, którzy parkowali tu swoje samochody.

W maju br. DRMG ogłosiła więc przetarg na realizację drugiego etapu zagospodarowania tego skweru. O realizację tego zadania ubiegało się dwóch wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę, na podstawie przyjętych kryteriów oceny, złożyła firma Usługi Ogólno-Budowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowa.

Realizacja tej inwestycji pochłonie blisko 346 tys. zł.

Przeczytaj także:

Wrzeszcz. Skwer Anny Walentynowicz - koniec konsultacji

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska