• Start
  • Wiadomości
  • Uwaga zmiana w organizacji ruchu! Wrzeszcz Dolny - rozpoczyna się modernizacja al. Hallera

Uwaga zmiana w organizacji ruchu! Wrzeszcz Dolny - rozpoczyna się modernizacja al. Hallera

W sobotę, 21 marca, na al. Hallera - w kierunku Brzeźna - wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany obowiązywać będą od godz. 5 rano. Z kolei we wtorek, 24 marca, wdrożone zostaną kolejne modyfikacje. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki.
( Publikacja: 19.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Modernizacja al. Hallera realizowana będzie na dwóch odcinkach. Pierwszy obejmie jezdnię w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza. Natomiast drugi odcinek to fragment od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (również w kierunku Brzeźna)
Modernizacja al. Hallera realizowana będzie na dwóch odcinkach. Pierwszy obejmie jezdnię w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza. Natomiast drugi odcinek to fragment od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (również w kierunku Brzeźna)
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Jakie zmiany zaplanowano w najbliższy weekend?

Odcinek ul. Okrzei - ul. Mickiewicza: zawężenie prawego pasa al. Hallera (w kierunku Brzeźna) wraz z całkowitym zamknięciem zachodniej części skrzyżowania Hallera – Mickiewicza. Objazd wyznaczono ul. Kościuszki

Odcinek ul. Mickiewicza - ul. Kościuszki: zawężenie lewego pasa al. Hallera (w kierunku Brzeźna)

Zmiany na al. Hallera związane są z rozpoczętą modernizacją tej ulicy, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki. Wykonawcą prac jest firma MTM S. A. Prace potrwają do czerwca 2020 r. Koszt inwestycji wynosi ok. 2,9 mln złotych.

Prace remontowe obejmą odcinek o długości około 900 metrów.

W ramach inwestycji zaplanowano: remont nawierzchni jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni na całym remontowanym odcinku, a także remont nawierzchni zatok postojowych i chodników, wymianę krawężników i obrzeży, regulację sytuacyjną i wysokościową dojść, chodników oraz zjazdów z posesji do posesji w granicach pasa drogowego i na działkach przyległych do pasa drogowego. Poza tym wyregulowana zostanie armatura i zabezpieczone istniejące uzbrojenie terenu, wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Do tego zaplanowano nasadzenia trawników i krzewów.

 

Hallera 16-03-20a szablon OpenStreetMap
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W związku z tą inwestycją, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza korekty w rozkładzie jazdy linii autobusowej N1.

W nocy z 21 na 22 marca (z soboty na niedzielę) wprowadzone zostaną korekty trasy i godzin odjazdów linii autobusowej N1.

W kierunku Osowej, między przystankami „Uniwersytet Medyczny” (n/ż) a „Legionów” (n/ż), obowiązywać będzie zmieniona trasa ulicami:

  • dla autobusów obsługujących przystanek „Grudziądzka”: ... - Grunwaldzka - Miszewskiego - Wyspiańskiego - Chrobrego - Kościuszki - Hallera - ...

Na objeździe autobusy zatrzymywać się będą na przystankach: „Opera Bałtycka” (n/ż) oraz „Teatr Miniatura / Radio Gdańsk” (n/ż).

  • dla kursów bez zajazdu na przystanek „Grudziądzka”: ... - Grunwaldzka – Miszewskiego - Wyspiańskiego - Chrobrego - Kościuszki – Legionów - ...

Na trasie objazdu autobusy N1 zatrzymywać się będą dodatkowo na przystankach: „Opera Bałtycka” (n/ż), „Teatr Miniatura/ Radio Gdańsk” (n/ż), „Chrobrego” (n/ż).

Odjazdy z przystanku „Dworzec Główny” w kierunku przystanku „Osowa PKP” o 1:00 i 2:00 zostają przesunięte na1:01 i 2:01. Od przystanku „Legionów” (n/ż) godziny odjazdów bez zmian.

Trasa w kierunku przeciwnym (do „Jaworzniaków”) odbywać się będzie tak jak obecnie, bez korekty.

 

Inwestycja jest zrealizowana w ramach programu  „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku objął cztery ulice na łączną kwotę  około 9 mln. zł. W ramach programu przebudowane zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinoskiej. W 2020 r. z tej puli przewidziano m.in. modernizację fragmentu ul. Chłopskiej i al. Grunwaldzkiej.