• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz Dolny. Remont siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na ostatniej prostej

Wrzeszcz Dolny. Remont siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na ostatniej prostej

Remont budynku MOPR mieszczący się przy ul. Leczkowa 1A rozpoczął się w połowie ubiegłego roku. Gotowy jest już nowy dach, a także parking i chodniki znajdujące się przy obiekcie. Trwają jeszcze prace we wnętrzach, które powinny się zakończyć w najbliższych tygodniach.
22.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Remont siedziby MOPR przy ul. Leczkowa trwa już 10 miesięcy. Prace powinny zakończyć się w połowie bieżącego roku
Remont siedziby MOPR przy ul. Leczkowa trwa już 10 miesięcy. Prace powinny zakończyć się w połowie bieżącego roku
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Remont budynku MOPR związany jest głównie z przeniesieniem stąd siedziby Pogotowia Opiekuńczego (obecnie mieści się ono przy ul. Sobieskiego). Dzięki tej przeprowadzce zwolniły się trzy piętra, które zagospodarowane zostaną przez referaty Ośrodka Pomocy.

Wewnątrz obiektu trwają jeszcze prace instalacyjne. W części pomieszczeń malowane są już ściany. Wcześniej ułożono nowe posadzki, zamontowano nowe okna i drzwi wewnętrzne. W wybranych pomieszczeniach zbudowano dodatkowe ścianki działowe.

 

Już w ubiegłym roku zainstalowano kanalizację deszczową, a także zbudowano drogę przeciwpożarową, parking, chodniki i schody zewnętrzne. Zamontowano też oświetlenie. Przy okazji docieplono też dach i wykonano nowe poszycie.

 

W ubiegłym roku wymieniono na nowy dach budynku, wybudowano też parking na zewnątrz i chodnik
W ubiegłym roku wymieniono na nowy dach budynku, wybudowano też parking na zewnątrz i chodnik
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Realizowaną obecnie inwestycję podzielono na trzy części. Pierwsza z nich zakłada remont pomieszczeń znajdujących się na parterze, a także I i II piętrze, w części północnej budynku, zwolnionych przez Pogotowie Opiekuńcze. W ostatnich latach to tutaj trafiały dzieci z interwencji.

Druga część prac obejmowała remont pomieszczeń na III piętrze, a także remont dachu. W trzeciej części prac zaplanowano też dokończenie częściowo wybudowanej w poprzednich latach drogi pożarowej, parkingu, kanalizacji deszczowej, przebudowę schodów terenowych, a także izolację piwnic. Budowa parkingu oznacza zapewnienie niezbędnej ilości miejsc parkingowych dla klientów MOPR. Dzięki wykonanym pracom budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych od strony al. Hallera, poza tym odwodniony został cały teren, a kondygnacje piwnic zabezpieczone przeciwwilgociowo.

 

Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Labar. Jej koszt to ponad 6 mln złotych. Prace zakończą się w drugim kwartale bieżącego roku.

Do budynku przy ul. Leczkowa, z budynku przy ul. Dyrekcyjnej, przeniesione zostaną: Wydział Integracji i Rehabilitacji, Samodzielny Referat Usług oraz Referat Animacji Lokalnej i Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania