• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz Dolny. Andrzejkowa potańcówka dla seniorów w Domu Sąsiedzkim

Wrzeszcz Dolny. Andrzejkowa potańcówka dla seniorów w Domu Sąsiedzkim

Nie ma co siedzieć w domu w ostatni listopadowy wieczór zwłaszcza, że są to Andrzejki! Z myślą o starszych gdańszczanach, głównie tych mieszkających we Wrzeszczu, w piątkowy wieczór w Domu Sąsiedzkim zorganizowana zostanie impreza taneczno – muzyczna. Seniorzy, seniorki - zajrzyjcie tam!
29.11.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W Gdańsku organizowany jest od kilkunastu lat Miejskie Bal Seniora, a we Wrzeszczu, w Domu Sąsiedzkim - od kilku lat, głównie dla mieszkańców dzielnicy
W Gdańsku organizowany jest od kilkunastu lat Miejskie Bal Seniora, a we Wrzeszczu, w Domu Sąsiedzkim - od kilku lat, głównie dla mieszkańców dzielnicy
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Wydarzenie odbędzie się, tradycyjnie już, w DOMu Sąsiedzkim w Pałacu, a więc przy al. Grunwaldzkiej 5.

W godz. 19 - 20.15 zaplanowano czas na rozmowy, integrację, wzajemne poznanie, a także... wróżby. Od godz. 20.15 będzie można natomiast usłyszeć muzykę na żywo, i, oczywiście, potańczyć.

Dla obecnych wystąpi Leszek Muchowiecki - akordeonista, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej, współpracujący ze sceną teatralną Centrum Kultury w Gdyni, a także Teatrem Wybrzeże w Gdańsku (można było go usłyszeć m.in. w spektaklach „Fado” i „Fatum”). Jest on autorem wielu projektów i opracowań muzycznych.

Organizatorzy piątkowej potańcówki, a więc DOM Sąsiedzki i Fundacja RC, zapewniają kawę i herbatę dla wszystkich bawiących się seniorów. Jeżeli ktoś ma potrzebę "przegryzienia czegoś" w trakcie zabawy, będzie już musiał zadbać o prowiant we własnym zakresie.

Wstęp na zabawę jest bezpłatny.
W związku z tym, że potańcówka odbywa się w Domu Sąsiedzkim we Wrzeszczu, jest ona dedykowana głównie mieszkańcom tej dzielnicy. Organizatorzy podkreślają jednak, że każdy gdański senior będzie tu mile widziany. Na tę zabawę nie obowiązuje żaden specjalny strój. Nie należy też traktować tego wydarzenia jako uroczystego balu - będzie swobodnie, przyyjaźnie i bardzo otwarcie.

Podobnie, jak w poprzednich latach, wszyscy ci, którzy chcą przynieść własny prowiant na tę zabawę, będą mieli taką możliwość. Taka zasada obowiązywała już w poprzednich edycjach. Co ciekawe, nazwano ją "zasadą koszyczkową", a nazwa ta z powodzeniem przyjęła się wśród seniorów. To, prawdopodobnie, nawiązanie do koszy piknikowych, których zawartość też samemu trzeba przygotować.


TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów