Intensywne opady śniegu - zachowajmy ostrożność na jezdni. ZOBACZCIE zdjęcia zimowego Gdańska

Zima najwyraźniej nie chce mówić pas i przypomina, że w kalendarzu jest wciąż obowiązującą porą roku. W piątek i sobotę, 3-4 lutego w Gdańsku i Trójmieście padał intensywnie śnieg. W niektórych miejscach pokrywa śnieżna osiągała nawet kilkadziesiąt centymetrów. SPRAWDŹ prognozę IMGW na najbliższe 24 godziny.
04.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

AKTUALIZACJA, sobota, 4 lutego, godz. 18.00

Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla województwa pomorskiego

04.02.2023 od 19:30 do 19:30 05.02.2023 (sobota/niedziela)

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Lokalnie przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -9°C do -6°C, lokalnie spadki do -10°C, na wybrzeżu od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, początkowo okresami umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami, głównie na wybrzeżu, duże ze słabymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C, na wybrzeżu od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków północnych stopniowo skręcający na południowo-zachodni i zachodni.

 

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z SOBOTY, 4 LUTEGO

 

AKTUALIZACJA, sobota, 4 lutego, godz. 14.00

W ciągu dnia Pomorski Alarm Pogodowy informował o coraz większych opadach nad Zatoką Gdańską, Półwyspem Helskim, Trójmiastem i na Żuławach Wiślanych. Ostrzegał też przed trudnymi warunkami drogowymi. 

Ale śnieg to także wiele radości dla dzieci. Po kilku godzinach intensywnych opadów śniegu na podwórkach i placach zabaw pojawiły się pierwsze bałwany, obok nich dzieci zjeżdżające na sankach a dorośli korzystali z okazji, by odkurzyć dawno nieużywane narty.

 

AKTUALIZACJA, piątek, 3 lutego

Śnieg wszędzie poza zachodnią częścią Pomorza

Powrót zimy, w postaci dużych opadów śniegi, dał się w piątek, 3 lutego, we znaki prawie wszystkim mieszkańcom województwa: na zachód do powiatów lęborskiego i kartuskiego, a na południe do Chojnic, Sztumu, Starogardu Gdańskiego i Kwidzyna. Takie informacje podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na bieżąco śnieg usuwają miejskie służby.

 

Miasto w opadach śniegu - dwa tramwaje i samochody na ulicy
Na ulicach jest ślisko, w taką pogodę szczególnie ostrożni muszą być kierowcy
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl

Miasto gotowe na nadejście zimy. Na akcję zima czeka łącznie 126 różnego typu pojazdów

Jak informował natomiast Pomorski Alert Pogodowy, opadów śniegu w piątek, 3 lutego, nie będzie tylko w regionie w okolicach Człuchowa, Miastka oraz Słupska.

ogólny widok zaśnieżonej, wieczornej ulicy, widać dużo samochodów i pieszych
W piątek spadło w Gdańsku kilka centymetrów śniegu
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl
 
Temperatura w Gdańsku w godzinach popołudniowych i wieczornych w piątek, 3 lutego, oscylować ma między 0 a 1 stopniem Celsjusza. W sobotę, 4 lutego, nad ranem może spaść do minus 1. 

Bądźmy ostrożni prowadząc samochody, bo na jezdniach może być ślisko.

Wysokie napełnienie Bałtyku

Z kolei Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni informuje, że w związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną i wysokim napełnieniem Bałtyku w piątek 3 lutego na poziomie 531 cm, wzdłuż wybrzeża przewidywane są od zachodu wzrosty poziomów wody do stanów ostrzegawczych i powyżej. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany alarmowe.
 
Ostrzeżenie hydrologów obowiązuje do soboty 4 lutego, do godz. 20.00.
 

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów