• Start
  • Wiadomości
  • Wraca ruch na wiadukcie na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego

Wraca ruch na wiadukcie na al. Armii Krajowej i na al. Sikorskiego

We wtorek, 4 października, o godz. 9:00 kierowcy znów będą mogli przejechać remontowanym wiaduktem na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego od strony Chełmu do al. Armii Krajowej. Na obiekcie wciąż trwają jednak prace, dlatego kierowców prosimy o zachowanie ostrożności podczas jazdy.
( 04.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
We wtorek 4 października planowane jest wznowienie ruchu na remontowanym wiadukcie na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego
We wtorek 4 października planowane jest wznowienie ruchu na remontowanym wiadukcie na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego
fot. GZDiZ

Jakie prace wykonano na wiadukcie? 

Wiadukt był niedostępny dla ruchu pojazdów od sierpnia. W tym czasie na obiekcie prowadzone były prace poprawiające jego stan techniczny i wizualny. W zakres remontu wchodziły wymiana dylatacji i barier ochronnych, naprawa części betonowych oraz konserwacja łożysk, a także zabezpieczenie antykorozyjne elementów stalowych i betonowych wiaduktu.

“Do Studzienki - Nowe Przestrzenie Publiczne”. Zobacz WIZUALIZACJE

Część robót została wykonana, dlatego od 4 października na wiadukcie znów będzie mógł odbywać się ruch drogowy. Jezdnia wiaduktu pozostanie zawężona do jednego pasa ruchu (w zależności od postępu prac będzie to lewy bądź prawy pas).  Kierujących prosimy o ostrożność i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na obiekcie przeprowadzane będą prace wykończeniowe kap chodnikowych. To część, na której zamontowane są bariery energochłonne i balustrady.

Prace pod wiaduktem 

Równolegle toczą się prace pod wiaduktem, gdzie umacniane i zabezpieczane są skarpy, na których posadowione są filary obiektu. Tam jezdnia al. Armii Krajowej pozostanie zawężona do jednego pasa ruchu.

Koniec prac i przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest na początek grudnia.