Wodny Gdańsk - już dzisiaj: miejskie ćwiczenia na wypadek nowej powodzi

Dziś wieczorem na terenie Gdańska od godz. 19.00 rozgrywają się ćwiczenia WODNY GDAŃSK 2017. Biorą w nich udział służby miejskie oraz Policja i Straż Pożarna. Podczas ćwiczeń doskonalona jest koordynacja działań służb w sytuacji silnych opadów deszczu i towarzyszących im innych zjawisk pogodowych.

Wodny Gdańsk - już dzisiaj: miejskie ćwiczenia na wypadek nowej powodzi
A
A
data publikacji: 23 maja 2017 r.

fot. www.gdansk.pl

Szczegółowy scenariusz ćwiczeń jest znany wyłącznie jego twórcom. To oni będą dziś wieczorem ujawniać kolejne zagrożenia, na które reagować będzie musiał zarówno Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, jak i służby działające w terenie. W ćwiczeniach będą brali udział pracownicy Spółki Gdańskie Wody, GZDiZ, ZTM, GAiT, SNG, GZNK, PPIS, MOPR, wybranych Wydziałów Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji. Rozwój wydarzeń i przebieg ćwiczeń będzie można obserwować na bieżąco na portalu gdansk.pl.

Na razie – stan na godz. 15.00 – do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w gdańskim magistracie spływają ostrzeżenia meteorologiczne o nadchodzących intensywnych opadach deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 55 mm, lokalnie 90 mm. Strefa opadów będzie się przemieszczała z północnego zachodu na południowy wschód. Prognoza obejmuje też gwałtownie wzrosty poziomów wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów ostrzegawczych.

Uwaga! W związku z realizacją scenariuszy ćwiczeń mogą nastąpić czasowe utrudnienia lub zamknięcia dróg w różnych częściach miasta w godzinach wieczornych.


Portal gdansk.pl, jako strona internetowa Miasta Gdańska, uczestniczy w tych ćwiczeniach wraz z innymi służbami miejskimi. Wszystkie komunikaty oraz inne materiały informacyjne dotyczące przebiegu ćwiczeń mogą być pobierane i zamieszczane w każdej formie i na każdym nośniku.Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora