• Start
  • Wiadomości
  • Wigilia dla uczniów i przyjaciół Windy - jak co roku na jazzowo, w domowej atmosferze

Wigilia dla uczniów i przyjaciół Windy - jak co roku na jazzowo, w domowej atmosferze

W środę, 19 grudnia, jak co roku w klubie Winda - oddziale Gdańskiego Archipelagu Kultury - artyści, pracownicy placówki, przyjaciele i mieszkańcy zbiorą się, by celebrować nadchodzące święta Bożego Narodzenia na jazzowo. To kameralna impreza, ale dołączyć może każdy - warunkiem jest przyniesienie (dowolnej) potrawy wigilijnej.
17.12.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Domowe potrawy, rodzinna atmosfera i muzyka to tradycja Wigilii Jazzowej w Windzie
Domowe potrawy, rodzinna atmosfera i muzyka to tradycja Wigilii Jazzowej w Windzie
mat. Windy


- Od początku istnienia Windy, czyli od 1998 roku, zajmujemy się jazzem i jazzmanami, szczególnie z naszego regionu - organizujemy mnóstwo koncertów i letni festiwal jazzowy. Dlatego i Wigilia jest u nas zawsze Wigilią Jazzową - mówi Katarzyna Burakowska, szefowa klubu Winda.

Na to szczególne wydarzenie co roku zapraszani są zaprzyjaźnieni artyści, zarówno gdańscy, jak i ci z innych części kraju. - Gościli u nas już między innymi Maciej Sikała, Leszek Dranicki i świętej pamięci Emil Kowalski. Przyjeżdżała też Ewa Uryga, dwa lata temu była Joasia Knitter z zespołem, a w zeszłym roku Ola Mońko - wymienia Burakowska.

Podczas tegorocznej, jubileuszowej 20. edycji imprezy wystąpią uczniowie Windy, którym towarzyszyć będą dwaj muzycy jazzowi: Mariusz Wala na fortepianie i Marcin Janek na saksofonie. Zabrzmią pastorałki i piosenki świąteczne w aranżach jazzowych.


Wigilia Jazzowa w gdańskim klubie Winda to wydarzenie z tradycjami - odbywa się nieprzerwanie od 1998 roku. Nz. Koncert z 2014 roku
Wigilia w gdańskim klubie to wydarzenie z tradycjami - odbywa się nieprzerwanie od 1998 roku. Nz. Koncert z 2014 roku
mat. Windy


Impreza jest kameralna, przeznaczona przede wszystkim dla uczniów Windy i ich rodzin, pracowników i sympatyków klubu. Ale - jak to na Wigilii - mile widziany jest każdy gość.

- Zapraszamy wszystkich chętnych i naszych przyjaciół. Co roku przychodzą na to wydarzenie także inni zaprzyjaźnieni muzycy, by posłuchać koncertu, podzielić się opłatkiem, porozmawiać w większym gronie. Muszę przyznać, że z roku na rok przychodzi coraz więcej osób i trochę się obawiam, że ta nasza niewielka sala niedługo pęknie - śmieje się szefowa Windy. - Jest tłoczno, ale przytulnie. To zawsze był koncert otwarty.

Wigilia Jazzowa w klubie Winda (Gdańsk, ul. Racławicka 17, wejście od ulicy Klonowicza), odbędzie się w środę, 19 grudnia, o godz. 18. Wstęp wolny, ale każdy z gości zobowiązany jest przynieść dowolną potrawę wigilijną - bo jedną z idei Wigilii Jazzowej jest, by wspólnie zastawić stół i przy nim zasiąść.TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?