• Start
  • Wiadomości
  • Wielki Młyn. Ważenie największej bryły bursztynu na świecie! Bijemy Rekord Guinnessa

Wielki Młyn. Ważenie największej bryły bursztynu na świecie! Bijemy Rekord Guinnessa

Ten eksponat waży ponad 68 kilogramów, przyjechał do Gdańska z Sumatry. W następny wtorek, 28 czerwca, gigantyczna bryła będzie ważona w siedzibie Muzeum Bursztynu w gdańskim Wielkim Młynie. Chętni, którzy chcą wziąć udział w biciu rekordu i ważeniu największej bryły bursztynu na świecie, mogą zgłosić się do 25 czerwca. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie.
( Publikacja: 21.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Bursztynowa komoda ze szkatułkami
W gdańskim Muzeum Bursztynu znajduje się jedna z naj­więk­szych kolek­cji bursz­tynu na świe­cie. Na tysiącu metrów kwadratowych wystawy stałej umieszczono ponad tysiąc eks­po­na­tów i nowych instalacji scenograficznych.
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. Kolekcja bursztynu gotowa i czeka na zwiedzających. WIDEO i ZDJĘCIA

Już 28 czerwca 2022 roku w Światowy Dzień Bursztynu, w Muzeum Bursztynu w gdańskim Wielkim Młynie odbędzie się oficjalne ważenie najcięższej bryły bursztynu na świecie.

Weź udział w ważeniu wielkiej bursztynowej bryły. Jak to zrobić?

Ten eksponat wygląda jak meteoryt z Marsa! Przybył do nas jednak nie z innej planety, ale z położonej po drugiej stronie globu Sumatry. Waży ponad 68 kilogramów. By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy przesłać kilkuzdaniową odpowiedź na pytanie: „Skąd wziął się gdański bursztyn?” Najbardziej kreatywne i kulturalne, wywołujące uśmiech odpowiedzi, zostaną nagrodzone ekskluzywną wejściówką na oficjalną próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa.

Jedną z 68 wejściówek można otrzymać wysyłając maila do 25 czerwca 2022 roku na adres bijemyrekordy@muzeumgdansk.pl.

guinness_950_535

Poznaj najciekawsze spośród ponad tysiąca eksponatów nowego Muzeum Bursztynu. Pierwszy dzień nowego muzeum

Konkurs adresowany jest do słuchaczy Radia ESKA, czytelników portalu gdansk.pl oraz sympatyków Muzeum Bursztynu na mediach społecznościowych. Ważenie i ustanowienie rekordu odbędzie się we wtorek, 28 czerwca 2022 roku o godzinie 9.00 w siedzibie muzeum w Wielkim Młynie w Gdańsku przy ul. Wielkie Młyny 16.