• Start
 • Wiadomości
 • Wiele gwiazd, wiele przebojów w Ergo Arenie na koncercie rocznicowym obecności Polski w Unii Europejskiej

Wiele gwiazd, wiele przebojów w Ergo Arenie na koncercie rocznicowym obecności Polski w UE

Już 1 maja będziemy świętować 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie odbędzie się koncert gwiazd, podczas którego wystąpią m.in Voo Voo, Maria Peszek, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Muniek i Przyjaciele.
( Publikacja: 25.04.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
2018-05-01_flagi_003_799x533.JPG
Koncert odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arenia, która powstała dzięki unijnemu dofinansowaniu
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

W 2019 roku mija 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Dzięki środkom finansowym z UE samorządy zrealizowały wiele inwestycji infrastrukturalnych, rewitalizacji, powstało wiele nowoczesnych obiektów sportowych i kulturalnych, Polska przeszła metamorfozę na wielu płaszczyznach.

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej to jednak nie tylko korzyści ekonomiczne, ale też wspólnota wartości i poczucie więzi z obywatelami innych narodów.  Zjednoczeni w różnorodności to hasło, które przyświeca działaniom Unii Europejskiej. Poczucie wspólnoty budowanej przez różnorodność, która cechuje kraje członkowskie, to idea koncertu “Zjednoczeni w różnorodności - 15 lat Polski w UE”.

Koncert odbędzie się właśnie na jednym z obiektów, które powstały właśnie dzięki unijnemu dofinansowaniu - hali widowiskowo-sportowej Ergo Arenie, znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu.

Lista artystów, którzy wystąpią na rocznicowym koncercie w Ergo Arenie jest imponująca. Na jednej scenie pojawią się: Grażyna Łobaszewska & Ajagore, Maria Peszek, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Muniek i Przyjaciele, Raz Dwa Trzy i Voo Voo. W koncercie udział wezmą również: Joanna Marcinkowska, fortepian, Chór Kameralny 441 Hz oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory odnoszące się do wartości takich jak miłość, wolność, szacunek, niezależność, stanowiących artystyczny komentarz do otaczającej nas rzeczywistości.

Tego wieczoru ze sceny popłyną dźwięki znanych utworów, które wpisują się w przesłanie koncertu. Uczestnicy usłyszą popularne i lubiane utwory jak: „Czas nas uczy pogody” czy „Dziwny jest ten świat” w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej, „Elektryk”, „Polska A B C i D” oraz „Moje Miasto” Marii Peszek oraz słynne „Wychowanie” i „Nie, Nie, Nie”, które zaśpiewa Muniek Staszczyk.

Z kolei zespół Fisz Emade Tworzywo wykona m.in. piosenki „Dwa Ognie” i „Zwiedzam świat”, a Raz Dwa Trzy zaprezentuje się w utworach „W wielkim mieście” i „Trudno nie wierzyć w nic”. Ukoronowaniem wieczoru będzie występ zespołu Voo Voo. Grupa Wojciecha Waglewskiego zagra i zaśpiewa swoje niezapomniane przeboje: „Nim stanie się tak” i „Flota zjednoczonych sił”.

Warto dodać, że wiele z tych utworów zabrzmi w specjalnie przygotowanych na ten koncert aranżacjach i zostanie wykonanych z towarzyszeniem orkiestry Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Bilet na tę muzyczną ucztę kosztuje 20 złotych.

 

zjednoczeni_ue
 

 

Na koncercie “Zjednoczeni w różnorodności - 15 lat Polski w UE” wystąpią:

Grażyna Łobaszewska - jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, autorka tekstów, kompozytorka i pedagog, przez krytyków muzycznych nazywana polską Arethą Franklin, artystką o ”najczarniejszym polskim głosie”. Łobaszewska, znana z takich utworów jak ”Czas nas uczy pogody”, ”Za szybą”, ”Gdybyś” czy wyśmienitych duetów z Piotrem Schulzem (m.in. ”Może za jakiś czas” i ”Autostradą do nieba”) od lat zachwyca polską i europejską publiczność. Artystka od blisko 20 lat  współpracuje z młodymi, trójmiejskimi jazzmanami: Piotrem Manią, Patrykiem Stachurą i Kubą Staruszkiewiczem.

Maria Peszek - aktorka i wokalistka, jedna z najpopularniejszych artystek polskiej sceny alternatywnej. W 2005 roku Maria Peszek wydała swój debiutancki album „Miasto Mania”, który w kilka miesięcy od premiery zdobył tytuł platynowej płyty. Muzykę skomponował lider Voo Voo Wojciech Waglewski i jego synowie Bartek  (Fisz) i Piotr (Emade). Drugi album artystki „Maria Awaria” ukazał się we wrześniu 2009 roku i też okazał się jednym z największych wydarzeń artystycznych ostatnich lat.

Natalia Przybysz - wokalistka i autorka tekstów, obecnie jedna z bardziej wyrazistych osobowości muzycznych. Pojawiła się na polskim rynku muzycznym w 2001, kiedy razem z siostrą Pauliną Przybysz, Markiem Piotrowskim i Bartkiem Królikiem powołali do życia zespół Sistars, którego soulowo-hiphopowwe utwory szybko podbiły listy przebojów. Wraz z grupą nagrała dwa albumy studyjne, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki - „Siła Sióstr” z 2003 roku i „A.E.I.O.U.” z 2005. Po rozwiązaniu zespołu Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi.

Fisz Emade Tworzywo - duet, który od roku 2001 tworzy producent muzyczny i instrumentalista Piotr Waglewski oraz raper i wokalista Bartek Waglewski. Dziś zespół ma na swoim koncie 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej i hiphopowo-eklektycznej. Przez lata obecności na polskim rynku fonograficznym bracia Waglewscy przyzwyczaili swoich fanów do muzycznych eksperymentów, bez większego trudu mieszając ze sobą różne style i gatunki, starając się jednak by wszystkie ich produkcje łączyły dobra jakość i zaangażowanie.

Muniek i Przyjaciele - to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, autora tekstów, wokalisty i lidera formacji  T. Love. Podczas koncertów towarzyszą artyście: Cezariusz Kosman - gitara akustyczna oraz Janek “Jahlove” Pęczak - gitara akustyczna. W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Udzielał się także m.in. w formacjach Szwagierkolaska  i Paul Pavique Movement.

Raz Dwa Trzy to zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki i cieszyć się ogromną atencją fanów. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za bosanowy czy kojące rytmy reggaeowe. Teksty Adama Nowaka to kunsztownie skonstruowane opowieści z głębokim przesłaniem. Lider Raz Dwa Trzy nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu.

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 roku w Warszawie, jej założycielem jest Wojciech Waglewski, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista. Każda z płyt Voo Voo stawała się muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice. Voo Voo tworzy także świetne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienia muzyczne. Wielokrotnie występowało na Przystanku Woodstock i w cyklu koncertów Męskie Granie, któremu Waglewski przez dwa lata przewodził artystycznie. Muzycy Voo Voo lubią zapraszać na swoje płyty gości. Śpiewali i grali z nimi m.in. K. Nosowska, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek.

Chór Kameralny 441 Hz powstał w 2006 roku z inicjatywy studentów gdańskiej Akademii Muzycznej, których pasją jest muzyka chóralna. Chór specjalizuje się w repertuarze współczesnym. Na co dzień prowadzi aktywną działalność koncertową, promującą repertuar muzyki najnowszej. Wiodącym celem Chóru Kameralnego „441 Hz” jest wykonawstwo i promowanie współczesnej muzyki wokalnej.

Chór ma na swoim koncie wiele nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych: Grand Prix XII Międzynarodowego Festiwalu Mundus Cantat w Sopocie, dwa Złote Medale oraz zwycięstwa w kategoriach: Muzyka współczesna oraz Chóry Kameralne na Międzynarodowym Festiwalu „Slovakia Cantat” w Bratysławie (2016), Złoty Dyplom i II Nagroda na 46 Ogólnopolskim Festiwalu „Legnica Cantat” (2015), Nagroda Grand Prix XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot powstała w lutym 1982 roku z inicjatywy Wojciecha Rajskiego, który do dziś pełni funkcję jej dyrektora artystycznego. PFK Sopot jest 19-osobową orkiestrą smyczkową, występującą także w składzie powiększonym o grupę instrumentów dętych. PFK Sopot od początku swej działalności aktywnie koncertuje w Polsce i za granicami kraju, w tym także na cenionych europejskich festiwalach. Filharmonia koncertowała z najwybitniejszymi solistami światowej sławy, wśród których byli m.in. Krystian Zimerman, Mścisław Roztropowicz, Ivo Pogorelić, Aleksandra Kurzak czy Konstanty Andrzej Kulka. Orkiestra ma w swoim dorobku ponad 60 płyt nagranych dla wielu renomowanych firm fonograficznych. Począwszy od 2011 r. PFK Sopot jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic, corocznie uświetniającego letnią ofertę kulturalną Trójmiasta.


Koncert “Zjednoczeni w różnorodności - 15 lat Polski w UE” zrealizowano ze środków finansowych Miast Sopotu oraz Gdańska.

Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży:

 • kasa nr 2 ERGO ARENY czynna
  poniedziałek – piątek: godz. 10.00 – 17.00,
  w dniu koncertu: 17.00 – 20.30
 • w sprzedaży internetowej: eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży eventim.pl
 • Sklepy: EMPiK, Media Markt
 • Kasa BART ul. Kościuszki 61, Sopot
  środa- piątek: godz. 10.00-15.00
 • Kasa Opery Leśnej
  codziennie od 27 kwietnia w godz. 10.00 – 18.00
 • Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu
  codziennie od 27 kwietnia w godz. 10.00-18.00
 • oraz  w sprzedaży elektronicznej na www.bart.sopot.pl

Dzieci do 3 roku życia mają darmowy wstęp na wydarzenie, wszystkie które ukończyły 3 rok życia muszą posiadać już normalny bilet. Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich - niepelnosprawni@ergoarena.pl , cena biletu 20 zł wraz z opiekunem

Więcej informacji: Zjednoczeni w różnorodności - 15 lat Polski w UE

 

CZYTAJ TAKŻE:

Gdańskie imprezy na 15. rocznicę wejścia Polski do UE. PROGRAM