• Start
  • Wiadomości
  • Wieczór wspomnień o Pawle Adamowiczu dziś w ECS. Transmisja na naszym portalu

Wieczór wspomnień o Pawle Adamowiczu dziś w ECS. Transmisja na naszym portalu

“Wieczór dla Przyjaciela” - w Europejskim Centrum Solidarności dziś (niedziela, 20 stycznia), o godz. 18 rozpocznie się wieczór wspomnień o prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu. Bezpłatne wejściówki rozeszły się błyskawicznie, ale spotkanie będziemy transmitować na gdansk.pl. Zapraszamy.
20.01.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
2 listopada 2018 r. W swoje ostatnie urodziny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz promował w ECS swoją najnowszą książkę `Gdańsk jako Wspólnota`
2 listopada 2018 r. W swoje ostatnie urodziny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz promował w ECS swoją najnowszą książkę `Gdańsk jako Wspólnota`
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Spotkanie odbędzie się w ogrodzie zimowym ECS - w miejscu gdzie ponad 53 tys. osób przyszło pożegnać prezydenta Pawła Adamowicza w ciągu jednej doby (17-18 stycznia).


Cytujemy treść zaproszenia na spotkanie ze strony internetowej Europejskiego Centrum Solidarności.

Myślimy o prezydencie Pawle Adamowiczu z wielką wdzięcznością. Nie mówimy – „żegnaj”.

– Zaprosiliśmy bliskich Pawła Adamowicza, przyjaciół i współpracowników, żeby powspominać i nadać sens naszym łzom – mówi Patrycja Medowska, wicedyrektor ECS. – Prezydenta nie ma już z nami, ale jego dzieła pozostały, a wizja Gdańska wciąż jest aktualna.

ECS straciło Przyjaciela – prezydenta miasta, pomysłodawcę ECS, przewodniczącego Rady ECS codziennego bywalca, człowieka, który kochał to miejsce.

Kiedy nasz kalendarz wydarzeń pękał w szwach, a wciąż pojawiali się nowi partnerzy wydarzeń, często powołujący się na rozmowę z Pawłem Adamowiczem, śmieliśmy się, że najchętniej prezydent organizowałby u nas wszystkie ważne dla miasta wydarzenia.

Wiadomość o tragicznej śmierci przyjęliśmy tak, jakby umarł nam członek rodziny. Dlaczego? Bo jako rodzina ECS czuliśmy się bezpieczni, gdy był obok.

Do wystawionych u nas ksiąg kondolencyjnych ustawiały się długie kolejki.

We czwartek o godz. 17 nasz prezydent przybył do nas ostatni raz. Trumna z Jego ciałem na dobę stanęła w ogrodzie zimowym. Gdańszczanki i gdańszczanie, a także goście z Polski i Europy przez całą dobę oddawali hołd prezydentowi. Nawet przez chwilę nie był sam, mimo że oczekiwanie na to spotkanie trwało nawet do sześciu godzin, w nocy, w śniegu, w przenikliwym zimnie. Tej atmosfery nie da się zapomnieć, jest w nas. Dziękujemy, że trwaliśmy razem w tym trudnym czasie.

W takiej jedności jest wielka siła!TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim