• Start
  • Wiadomości
  • Więcej pociągów na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, w tym do Gdańska Wrzeszcza i przez Gdańsk Osowa

Więcej pociągów na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, w tym do Gdańska Wrzeszcza i przez Gdańsk Osowa

Sześć dodatkowych pociągów połączy Gdańsk Wrzeszcz z Gdynią Główną oraz jeden Kartuzy z Gdynią Główną przez stację Gdańsk Osowa od poniedziałku, 14 października. Pociągi będą kursować w dni robocze, obsługiwane będą dwuczłonowym szynobusem SA133.
13.10.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nowe połączenia będą obsługiwane przez dwuczłonowe szynobusy
Nowe połączenia będą obsługiwane przez dwuczłonowe szynobusy
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Pasażerowie korzystający z pociągów kursujących linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zgłaszali ostatnio, że niektóre pociągi są bardzo przepełnione. 

- Samorząd województwa pomorskiego wychodząc naprzeciw zwiększonym potrzebom przewozowym postanowił uruchomić dodatkowe połączenia pomiędzy Gdynią a Gdańskiem Wrzeszczem i Kartuzami - mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Siedem dodatkowych pociągów obsługiwanych będzie dwuczłonowymi szynobusami mogącymi pomieścić około 130 osób na miejscach siedzących.

Od poniedziałku, 14 października, sześć nowych pociągów jeździć będzie pomiędzy Gdańskiem Wrzeszczem a Gdynią Główną oraz jeden z Kartuz do Gdyni Głównej przez stację Gdańsk Osowa (z pominięciem linii PKM). 

- Z Gdyni Głównej składy odjadą o godzinach 8.41, 14.31, 17.31, z Gdańska Wrzeszcza o 10.01, 15.31 oraz 19.16. Z Kartuz do Gdyni pociąg wyruszy o 7.17 - informuje wicemarszałek Świlski. - Uruchomienie większej liczby składów kończących bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz nie jest niestety możliwe z uwagi na brak wolnych torów i krawędzi peronowych.

Szczegółowy rozkład jazdy wszystkich pociągów będzie dostępny w wyszukiwarkach połączeń, na stacjach i przystankach osobowych oraz na portalu pasażera PKP PLK.

za: pomorskie.eu

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy