Hokeistki Stoczniowca ze srebrem. Wicemistrzostwo Polski po raz ósmy z rzędu

Po raz ósmy z rzędu hokeistki na lodzie Stoczniowca Gdańsk dotarły do finału mistrzostw Polski. I po raz ósmy uległy Polonii Bytom w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Tym razem uległy 1:4 w Gdańsku i 1:3 na wyjeździe.
( 12.03.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Młode kobiety w niebieskich strojach na łyżwach w dóch rzędach (w dolnym klęczą). Po lewej stoi mężczyzna
Stoczniowiec Gdańsk wicemistrzem Polski
fot. stoczniowiec.org.pl

W sezonie 2014/2015 mistrzostwo Polski - jedyne w historii - w hokeju na lodzie kobiet zdobył Stoczniowiec Gdańsk. Przed kolejnych osiem lat w finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet niezmiennie spotykają się gdańszczanki i zawodniczki Polonii Bytom. Niezmiennie od ośmiu lat finał wygrywają bytomianki. 

W tym roku podopieczne trenera Zenona Obłońskiego przegrały w Gdańsku 1:4 a tydzień później (11 marca) na wyjeździe 1:3. W tym drugim spotkaniu hokeistki Stoczniowca częściej strzelały od rywalek (26-20), ale to one były skuteczniejsze. 

– Wielkie brawa dla drużyny Stoczniowca. W tym roku znów się nie udało, ale co sezon potwierdzamy przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Być może w przyszłym roku w końcu zdetronizujemy Polonię. W zespole jest kilka młodych zawodniczek z potencjałem, więc liczę, że właśnie ten kolejny sezon będzie właśnie tym,  w którym sięgniemy po koronę – mówi Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec. 

MECZE FINAŁOWE

4 marca, Gdańsk

GKS Stoczniowiec – Polonia Bytom 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Bramki: 0:1 Wiktoria Dziwok (21, 5 na 4), 1:1 Natalia Kamińska (39), 1:2 Ida Talanda (49), 1:3 Karolina Późniewska (58), 1:4 Klaudia Kaleja (60, 5 na 6)

GKS Stoczniowiec: Nadia Ratajczyk – Dominika Korkuz, Agata Cybulska, Maja Brzezińska, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka – Renata Tokarska, Natalia Kamińska, Alicja Kobus, Iga Schramm, Magdalena Łąpieś – Ines Schramm, Julia Łapińska, Anna Sencerz, Weronika Świątek

 

11 marca, Bytom

Polonia Bytom – GKS Stoczniowiec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Wiktoria Dziwok (15), 2:0 Wiktoria Dziwok (33, 5 na 4), 3:0 Wiktoria Dziwok (58, do pustej bramki), 3:1 Katarzyna Kasprzycka (60, 5 na 4)

GKS Stoczniowiec: Nadia Ratajczyk – Dominika Korkuz, Agata Cybulska, Maja Brzezińska, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka – Renata Tokarska, Natalia Kamińska, Alicja Kobus, Iga Schramm, Magdalena Łąpieś – Julia Łapińska, Anna Sencerz, Weronika Świątek

 

Drużynę Stoczniowca wspiera Miasto Gdańsk. Młode hokeistki klubu dodatkowo uczestniczą w miejskim programie „Profis – sport bez uzależnień”. W ramach tego projektu odbywają się zajęcia profilaktyki uzależnień poprzez sport.

 

 

TV

Jestem z Gdańska. O śmiertelnym ataku na prezydenta Adamowicza