• Start
  • Wiadomości
  • Wakacje w Gdańsku? Spędź je na półkoloniach z harcerzami. Zapisy już trwają 

Wakacje w Gdańsku? Spędź je na półkoloniach z harcerzami. Zapisy już trwają 

Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego wraz z Miastem Gdańsk organizuje po raz kolejny półkolonie dla młodszych dzieci, w wieku od 6 do 13 lat. Zajęcia odbywać się będą w trzech szkołach na terenie Gdańska. Opieka zapewniona jest ciągu dnia, od poniedziałku do piątku. Koszt to 150 zł.
30.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
 

 

W tym roku harcerze z Chorągwi Gdańskiej ZHP zapraszają dzieci w wieku 6–13 lat w podróż „Dookoła Świata” i oferują siedem terminów turnusów, które odbywać się będą w trzech szkołach - na Oruni Górnej, Jasieniu i w Śródmieściu.

 

Daty turnusów są następujące:

turnus I: 06–10 lipca

turnus II: 13–17 lipca

turnus III: 20–24 lipca

turnus IV: 27–31 lipca

turnus V: 3–7 sierpnia

turnus VI: 10–14 sierpnia

turnus VII: 17–21 sierpnia

 

Zajęcia odbywają się w szkołach:

Szkoła Podstawowa nr 19 ul. Emilii Hoene 6 (Orunia Górna)

Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Lawendowe Wzgórze 5 (Jasień)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, ul. Głęboka 11 (Śródmieście).

 

Harcerze
Harcerze oferują opiekę, wyżywienie, a przede wszystkim dobrą zabawę 
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

W cenie turnusu 150 zł uczestnicy mają zapewnione zajęcia edukacyjne z wykwalifikowaną kadrą, materiały programowe oraz wyżywienie. Harcerze oferują drugie śniadanie, obiad i wodę oraz zajęcia plastyczne, ruchowe i edukacyjne, a także gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji.

Dziecko zapisać można wyłącznie na pełny turnus, nie ma możliwości pobytu dziecka na półkoloniach w krótszym okresie, ale rodzice mogą zapisać je na więcej niż jeden turnus.

Dziecko będzie miało opieką już od godz. 7.30. Odebrać je należy każdego dnia w godz. 15.30 do 16.30. Należy wyposażyć je (na cały turnus) w buty na zmianę i bidon na wodę. Dodatkowo zgodnie z zaplanowanym programem dnia: w strój sportowy i strój do przebrania (informacje o konieczności przyniesienia rzeczy dodatkowych będą podawane dzień wcześniej). Organizatorzy przypominają też, że uczestnikami półkolonii mogą być tylko dzieci zdrowe. 

Co ważne - podczas trwania zajęć na półkoloniach dzieci nie będą mogły używać telefonów komórkowych. Telefony pozostają wyłączone w plecakach. 

Nie warto zwlekać z decyzją, ponieważ zapisy już się rozpoczęły. Na pierwszy turnus trwający od 6 do 10 lipca, w SP nr 6 na Jasieniu, miejsc już brak.

Szczegółowe informacje i dokumenty do zgłoszenia znajdują się na stronie: www.polkolonie.gdanska.zhp.pl

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA