• Start
  • Wiadomości
  • WYBORY. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski z Pawłem Adamowiczem na Żabiance

WYBORY. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski z Pawłem Adamowiczem na Żabiance

Trwa kampania przed II turą wyborów prezydenckich w Gdańsku. Paweł Adamowicz w środę, 24 października, dostał wsparcie od prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Na Żabiance wspólnie chodzili od drzwi do drzwi.
( Publikacja: 25.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Paweł Adamowicz z przyjaciółmi w trakcie działań wyborczych na Żabiance
Paweł Adamowicz z przyjaciółmi w trakcie działań wyborczych na Żabiance
Fb Pawła Adamowicza

 

Obaj prezydenci spotkali się po godzinach pracy (16.30.), pod piekarnią Szydłowski, na rogu ul. Chłopskiej i Pomorskiej. Jacek Karnowski miał do tego miejsca bliżej niż Paweł Adamowicz, bowiem Żabianka sąsiaduje z Sopotem. Kampania typu “od drzwi do drzwi” (ang. door to door) polega na odwiedzaniu wyborców w miejscu ich zamieszkania, rozmowach, wręczaniu ulotek.  Obu prezydentom pomagało w tej akcji kilka innych osób - wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz i zaprzyjaźnieni wolontariusze.

Pomoc prezydenta Sopotu w kampanii wyborczej prezydentowi Gdańska wynika z wieloletniej przyjaźni, jaka łączy Jacka Karnowskiego z Pawłem Adamowiczem. Obaj znają się jeszcze z czasów dzialalności w opozycji demokratycznej epoki PRL. Obaj są też od 20 lat prezydentami swoich miast i liderami działań na rzecz budowania metropolii, której celem jest harmonijna współpraca Trójmiasta z 50 okolicznymi gminami i powiatami (stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot). Jacek Karnowski wygrał tegoroczne wybory na prezydenta w swoim mieście w pierwszej turze.

Żabianka wybudowana została w epoce gierkowskiej (lata ‘70 ub. wieku), sąsiaduje z sopockim Karlikowem. Ponad 4 tysiące mieszkań, które znajdują się w przeszło 30 blokach. Administracyjnie Żabianka należy do dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.