• Start
  • Wiadomości
  • WYBORY. Paweł Adamowicz podsumował kampanię. Życzenia od Donalda Tuska

WYBORY. Paweł Adamowicz podsumował kampanię. Życzenia od Donalda Tuska

Zdaniem Pawła Adamowicza, kończąca się kampania wyborcza na prezydenta Gdańska była długa, trudna i wyczerpująca. PiS wykorzystywał propagandowo media publiczne na skalę dotąd niespotykaną. - Wszystko jest w rękach gdańszczan i będę czekał z biciem serca na pierwsze sondażowe wyniki wyborów - mówi Paweł Adamowicz.
( Publikacja: 02.11.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Paweł Adamowicz uważa, że dobrą stroną tej kampanii była i jest duża aktywność wyborców. Złą - propagandowe wykorzystywanie mediów publicznych przez PiS, na niespotykaną dotąd skalę
Paweł Adamowicz uważa, że dobrą stroną tej kampanii była i jest duża aktywność wyborców. Złą - propagandowe wykorzystywanie mediów publicznych przez PiS, na niespotykaną dotąd skalę
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Konferencja kończąca kampanię wyborczą Pawła Adamowicza odbyła się w piątek, 2 listopada, o godz. 13 - na jedenaście godzin przed ciszą wyborczą. Prezydent Gdańska stanął na placyku przy Hali Targowej, w otoczeniu sporej grupy osób ze swojego komitetu wyborczego. Zainteresowanie mediów było duże - na miejsce przybyło kilkunastu dziennikarzy, fotoreporterów, operatorów kamer.

Co zdaniem Pawła Adamowicza było i jest w tej kampanii istotne?

  • Wyjątkowo duże zainteresowanie wyborców, czego efektem była bardzo wysoka frekwencja w I turze wyborów, 21 października br. - powiedział prezydent Gdańska i dodał, że ma nadzieję na utrzymanie tej frekwencji 4 listopada, a nawet marzy, że gdańszczanie ją poprawią.
  • Ta kampania wyborcza pokazała, że wyborcy chcą bezpośredniego kontaktu z kandydatami. “Demokracja, o czym chyba trochę zapomnieliśmy to też więź”” - stwierdził Paweł Adamowicz
  • “Ta kampania miała też nowy rys: tak zaangażowanego aparatu propagandowego, opłacanego przez nas, podatników, do tej pory nie było. Telewizja publiczna, media publiczne są opłacane przez nas, przez wszystkich podatników i chciałoby się, żeby te media próbowały przynajmniej zachować pozory bezstronności, pozory równości dostępu do czasu antenowego. Tej bezstronności, tych pozorów w tej kampanii nie było”.

 

 

Paweł Adamowicz zaprosił wszystkich chętnych, by w poniedziałek, 5 listopada - zaraz po wyborach - przyszli na godzinę 7. pod dworzec kolejowy Gdańsk Główny, by przy kawie i drożdżówkach porozmawiać o Gdańsku.

- Chcę podziękować Gdańszczankom i Gdańszczanom, bez względu na wynik wyborów - zapowiedział prezydent Gdańska.  

Na koniec konferencji Paweł Adamowicz usłyszał “Sto lat” i odebrał od wielu osób życzenia - 2 listopada jest dniem jego urodzin. W piątek prezydent Gdańska skończył 53 lata.

Z tej okazji życzenia za pośrednictwem Tweetera złożył także Donald Tusk:

tusk