• Start
  • Wiadomości
  • WOŚP już w niedzielę. Jak przygotowany jest Gdańsk - zobacz dziś na żywo, godz. 11.00

WOŚP już w niedzielę. Jak przygotowany jest Gdańsk - zobacz dziś na żywo, godz. 11.00

Już po raz 27. cała Polska będzie uczestniczyć w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia. Jak przygotowany jest Gdańsk? We wtorek, 8 stycznia, nasz portal pokaże relację na żywo z konferencji prasowej na temat WOŚP w naszym mieście. Początek - o godz. 11.00
( Publikacja: 07.01.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańszczanie niemal co roku biją rekordy ofiarności na rzecz Orkiestry. Największą kwotę nasze miasto zebrało rok temu - ponad 1,1 mln zł. Jak będzie teraz?
Gdańszczanie niemal co roku biją rekordy ofiarności na rzecz Orkiestry. Największą kwotę nasze miasto zebrało rok temu - ponad 1,1 mln zł. Jak będzie teraz?
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


W konferencji będą uczestniczyć przedstawiciele gdańskich instytucji, najbardziej zaangażowanych w przygotowanie niedzielnego finału WOŚP. Dowiemy się m.in., czy pod względem organizacyjnym wszystko dopięte jest na przysłowiowy ostatni guzik, ilu wolontariuszy będzie w tym roku kwestować na ulicach i jakie atrakcje przedmioty oraz usługi będą wystawione na tradycyjną już licytację na rzecz Orkiestry.

W konferencji wezmą udział: prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Agnieszka Kapała-Sokalska (członek zarządu województwa pomorskiego), Agnieszka Buczyńska (prezes Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku), Dariusz Kostrzewa (prezes zarządu Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o.), dr Anna Romanowicz (oddział kardiochirurgii dziecięcej im. WOŚP w szpitalu św. Wojciecha, należącym do spółki Copernicus PL), dzieci ze szkolnego sztabu WOŚP, a także Michał Targowski (dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego)

Tegoroczny gdański finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia na Targu Węglowym. Pieniądze zbierane są na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Transmisja z konferencji na żywo na gdansk.pl we wtorek, 8 stycznia, o godz. 11.00. Zapraszamy