• Start
  • Wiadomości
  • Na Jarmarku Bożonarodzeniowym możesz uratować czyjeś życie. Zostań dawcą szpiku

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym możesz uratować czyjeś życie. Zostań dawcą szpiku

W najbliższą sobotę, 11 grudnia, zapraszamy na „Dzień Dawcy Szpiku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego”. Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku organizowana jest przez Fundację DKMS i odbędzie się w godz. 12.00 - 18.00 na Targu Węglowym. Namiot rejestracyjny Fundacji stanie przy ogromnej świetlnej bombce, tuż za Bramą Adwentową.
( Publikacja: 11.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W sobotę, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku
W sobotę, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Podczas sobotniej akcji wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat, będą mogły bezpiecznie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. W związku z sytuacją pandemiczną będzie ona prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami i restrykcjami sanitarnymi.

W trakcie letniego Jarmarku św. Dominika Fundacja DKMS zarejestrowała 790 nowych potencjalnych dawców szpiku. Notując tylko jednego dnia rekordowy w skali kraju wynik 214 zarejestrowanych osób.


To nie jedyna forma pomocy, którą można nieść osobom chorym podczas pobytu na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Przez cały czas jego trwania, dzięki zaangażowaniu Grupy GPEC, można skorzystać z wyjątkowych atrakcji, wystarczy jedynie wykupić bilet-cegiełkę. Na cel charytatywny przekazywana jest też część przychodów ze sprzedaży oficjalnych gadżetów Jarmarku. Dotąd zebrano już ponad 33 tys. zł. Środki przekazane zostaną Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

 

1