W środę możliwe utrudnienia w ruchu - rolnicy w Śródmieściu, żeby protestować

W środę, 20 marca w godz. 10.00-16.00 w Śródmieściu Gdańska odbędzie się manifestacja związana z trwającym protestem rolników przeciwko importowi zboża z Ukrainy i “Zielonemu ładowi”. Spodziewane są utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacji miejskiej. To druga taka manifestacja w ostatnim czasie - tym razem głównie piesza. Dokładnie miesiąc temu w proteście rolników w Gdańsku uczestniczyło 170 ciągników.
18.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ciągniki jadą jedną z głównych ulic Gdańska. W tle widać gmach Rady miasta Gdańska
Miesiąc temu rolnicy przemierzali na ciągnikach trasę z Śródmieścia do Wrzeszcza i z powrotem. Tym razem plany są nieco inne
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Tym razem inna trasa

Ile ciągników przyjedzie? Raczej niewiele, bo rolnicy zamierzają przemaszerować przez Śródmieście - z Placu Solidarności pod Pomorski Urząd Wojewódzki.

Protest rozpocznie ok. godz. 10i, a następnie od godz. 11.00 - 11.30 uczestnicy będą przemieszczać się trasą: ul. Nowomiejska - Wały Piastowskie - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Hucisko - Toruńska - Okopowa - Urząd Wojewódzki. Zakończenie przewidywane jest około godz. 16.00.

Rolnicy protestowali. W Gdańsku było 170 ciągników, ale bez paraliżu komunikacyjnego

Kiedy możliwe korki?

Informacje o bieżących zmianach będą dostępne na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku w zakładce „Bieżąca Sytuacja Komunikacyjna” oraz na przystankach, na tablicach elektronicznych.

W godz. 11.00 - 13.00 mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu linii autobusowych i tramwajowych w kierunku od Bramy Oliwskiej - Plac Zebrań Ludowych do Centrum Gdańska. 

Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przestrzeni publicznej oraz odbywającym się zgromadzeniu publicznym czuwać będą funkcjonariusze policji. W najbardziej newralgicznych punktach ruchem będzie kierowała policja. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy