• Start
  • Wiadomości
  • W sobotę wspólne kolędowanie mieszkańców Wrzeszcza Górnego i Aniołek. Każdy mile widziany

W sobotę wspólne kolędowanie mieszkańców Wrzeszcza Górnego i Aniołek. Każdy mile widziany

To kolejne już przedświąteczne spotkanie w Gdańsku, na które zaproszeni są okoliczni mieszkańcy. Będzie się działo: wspólne śpiewanie kolęd, tworzenie ogromnego papierowego łańcucha na choinkę - jak za dawnych lat, do tego słodki poczęstunek i okazja do spotkania i rozmów z sąsiadami.
18.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dzielnicowa choinka zabłysła we Wrzeszczu przed dwoma tygodniami
Dzielnicowa choinka zabłysła we Wrzeszczu przed dwoma tygodniami
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Spotkanie zaplanowano w sobotę 18 grudnia, o godz. 16, na placu Czerwonych Gitar przy ul. Klonowej we Wrzeszczu.

- Po tym kolejnym trudnym roku cieszmy się z bycia razem poprzez wspólne śpiewanie, ciepły poczęstunek, drobne niespodzianki i radosną atmosferę - zachęcają organizatorzy sobotniego spotkania. - Takie wydarzenie nie może się odbyć bez gorącego kakao i czerwonego barszczu, które przygotuje Fundacja Droga, a także kawy i herbaty, o którą zadba Rada Dzielnicy Aniołki. Będą również konkursy z nagrodami.

O świąteczną atmosferę zadbają też dwie utalentowane młode gdańszczanki, które wykonają dla obecnych kolędy i piosenki świąteczne. Wtórować im będzie mógł każdy chętny.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja RC, Fundacja Droga, Rada Dzielnicy Aniołki i Rada Dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz Górny.

Sobotnie spotkanie jest współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Projekt dofinansowany także ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+ na lata 2021-2025”. Edycja 2021.

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim