• Start
  • Wiadomości
  • Oliwski Ratusz Kultury. Olszewski, Nowak, Kopylec - piątkowy koncert odwołany z powodu epidemii

Oliwski Ratusz Kultury. Tomasz Olszewski, Paweł A. Nowak, Wojciech Kopylec - piątkowy koncert odwołany z powodu epidemii

Trzech trójmiejskich muzyków miało stanąć na scenie w Oliwskim Ratuszu Kultury w piątek, 28 stycznia, o godzinie 19:00. Wysoka piąta fala epidemii koronawirusa spowodowała, że organizatorzy odwołali koncert w trosce o zdrowie publiczności i wykonawców. Muzycy zagrają w innym terminie, który nie został jeszcze ustalony.
( Publikacja: 27.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tomasz Olszewski w piątek w Oliwskim Ratuszu Kultury wykona wraz z towarzyszącymi mu muzykami „greatest hits” z ostatniej i kilku poprzednich płyt
Tomasz Olszewski w piątek w Oliwskim Ratuszu Kultury wykona wraz z towarzyszącymi mu muzykami „greatest hits” z ostatniej i kilku poprzednich płyt
fot. Tomek Macios


Piątkowy koncert w Oliwskim Ratuszu Kultury (ul. Opata Jacka Rybińskiego 25), zatytułowany „Czarna tęcza” - jak najnowsza płyta Tomasza Olszewskiego - swoim programem miał obejmować przede wszystkim utwory z tego album, ale i przekrojowy repertuar z sześciu poprzednich autorskich płyt muzyka.

- Zagramy swoiste „greatest hits”, na miarę niszowych możliwości. Także nowe piosenki, które czekają na swoją płytową premierę oraz te, które „najlepiej wykorzystać zimą”. Utwory zabrzmią w nieco innych, niż na płytach, opracowaniach z wykorzystaniem talentów towarzyszących muzyków - zapraszał Tomasz Olszewski.

W czwartek liczba osób zakażonych koronawirusem w kraju przekroczyła 57 tysięcy, w samym Gdańsku - 1630 osób. To rekordowe dane od początku pandemii w Polsce. Według epidemiologów, w najbliższych tygodniach liczby mają znacząco rosnąć.

 

O artystach:

Tomasz Olszewski - autor tekstów, kompozytor, wykonawca - śpiewający poeta. Konferansjer i prezenter radiowy, a przez wiele lat, także telewizyjny. Opublikował swoje teksty w tomiku „Zapiski z podróży”, oraz w kilku antologiach poetyckich. Komponował muzykę do spektakli teatralnych, dokonał wielu nagrań i rejestracji recitali radiowych i telewizyjnych. Tworzył również teksty dla innych wykonawców, co znalazło ślad na paru płytach. Otrzymał za swą twórczość kilka prestiżowych nagród. Napisał polskie teksty do słynnych pieśni fado (Teatr Wybrzeże - „Fado” - Marzena Nieczuja Urbańska) i najsłynniejszych tang („Tango” - Dorota Lulka i „Milonga Baltica”). Jego utwory znaleźć można na kilkunastu składankach i kompilacjach. Nagrał sześć płyt autorskich: „Przesiadka”, „Lajf”, „Odbijany”, „Jest pięknie”, „Łatwa miłość” i najnowsza „Czarna tęcza”. Gra na gitarze akustycznej, klasycznej, mandolinie i harmonijce ustnej. Jeśli akurat nie występuje solo, na scenie towarzyszą mu utalentowani, znani muzycy.

Paweł A. Nowak - wirtuoz akordeonu. Wszechstronny muzyk, grający wyśmienicie także na bandoneonie i accordinie, dla którego nie istnieją granice gatunkowe. Ma na swoim koncie wiele płyt od klasyki po jazz. Kompozytor, pedagog i od kilkunastu już lat organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie.

Wojciech Kopylec - trójmiejski gitarzysta, szczególnie ceniony za grę na gitarze akustycznej, ale gra także na gitarze elektrycznej, klasycznej i mandolinie.

Początek koncertu o godzinie 19:00. Bilety: 40 zł.

411. urodziny Jana Heweliusza - moc atrakcji od czwartku do soboty, stacjonarnie i online