Uwaga! Remont ul. Chłopskiej. Tymczasowa organizacja ruchu

2 sierpnia rozpoczną się prace na jednej z popularniejszych gdańskich arterii – ul. Chłopskiej. To drugi etap realizowanego od ubiegłego roku remontu tej ulicy. Tym razem drogowcy zmodernizują odcinek jezdni od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża. Jak długo potrwa remont?
01.08.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W ubiegłym roku ul. Chłopską remontowano na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej
W ubiegłym roku ul. Chłopską remontowano na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Ul. Chłopską przemieszczają się każdego dnia tysiące zmotoryzowanych mieszkańców Żabianki, Przymorza, a także Zaspy i wielu innych dzielnic Gdańska. Zwiększony ruch odczuwalny jest tu m.in. w dniach, kiedy w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena odbywają się koncerty bądź wydarzenia sportowe.

Jezdnia jest już w kiepskim stanie technicznym, dlatego władze miasta zdecydowały o jej wyremontowaniu. Realizację prac podzielono na kilka etapów. Przed rokiem zrealizowano pierwszy, właśnie przyszedł czas na kolejny.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

W czwartek, 2 sierpnia, około godz. 7 rano, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na tej ulicy, która obowiązywać będzie przez około trzy tygodnie.

- W tym czasie zamknięty zostanie prawy pas jezdni ul. Chłopskiej w kierunku Sopotu, na odcinkach ul. Obrońców Wybrzeża - ul. Jagiellońska i ul. Jagiellońska -ul. Piastowska. Prace prowadzone będą na jednym pasie jezdni, drugi pas będzie dostępny dla kierowców – informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - By zminimalizować utrudnienia w ruchu, planowane jest wydłużenie światła zielonego dla pojazdów poruszających się ul. Chłopską. Ruch pieszych odbywać się będzie bez zmian.

Od 6 sierpnia planowane jest z kolei zawieszenie przystanku „Czerwony Dwór” w kierunku Sopotu.

Prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Sopotu. W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz krawężniki. Na odnawianym odcinku drogowcy wykonają też kanalizację deszczową. Przy okazji wyremontowana zostanie znajdująca się na tym odcinku zatoka autobusowa.

Po zakończeniu prac na jednej stronie jezdni, zajęty zostanie drugi pas, a ruch odbywać się będzie po pasie wyremontowanym – o tych zmianach DRMG będzie informować z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Inwestycja, realizowana w tym roku na odcinku 860 metrów ul. Chłopskiej, powinna zakończyć się pod koniec września br. Realizuje ją spółka WPRD GRAVEL. Wartość inwestycji to 3,8 mln zł.

W tym roku remont obejmie odcinek od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża
W tym roku remont obejmie odcinek od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Przypomnijmy: w ubiegłym roku na ul. Chłopskiej wymieniono nawierzchnię na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej. Położono nowe warstwy bitumiczne, a na fragmencie jezdni, która była w bardzo złym stanie technicznym, zbudowano nową konstrukcję. Do tego, w ramach projektu "Rozwój Komunikacji Rowerowej w Gdańsku", zbudowano wygodny przejazd dla rowerzystów przez skrzyżowanie ulic Chłopskiej i Pomorskiej - powstał nowy odcinek drogi rowerowej, zamontowano dodatkową sygnalizację świetlną i podpórki oraz uzupełniono oświetlenie parkowe. Przy okazji zagospodarowano okoliczną zieleń. Pojawiły się też nowe zatoki autobusowe i chodniki. Wyremontowano fragment przebiegającej tędy trasy rowerowej i zamontowano tzw. małą architekturę, a więc ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Drogowcy odtworzyli też pętle indukcyjne oraz wymienili wpusty deszczowe i studzienki.

TV

Koalicja Obywatelska podsumowała swój sukces wyborczy