W Gdańsku stanie 30 nowych automatów biletowych

Dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej - zwiększy się liczba automatów biletowych! Pasażerowie będą mogli kupić bilet bądź doładować kartę miejską w jednym z osiemdziesięciu tego typu urządzeń, usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków komunikacji miejskiej.

W Gdańsku stanie 30 nowych automatów biletowych
A
A
data publikacji: 03 lipca 2016 r.


Taki automat stoi na przystanku tramwajowym przy Dworcu Głównym od czerwca 2011 roku
Taki automat stoi na przystanku tramwajowym przy Dworcu Głównym od czerwca 2011 roku
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

- Coraz więcej osób korzysta z automatów biletowych w Gdańsku. Wprowadzenie ich przed kilku laty do sieci dystrybucji sprzedaży biletów było strzałem w dziesiątkę. Świadczą o tym statystyki - mówi Jerzy Dobaczewski, Dyrektor ZTM w Gdańsku.

Ile biletów zakupiono w w Gdańsku w automatach?

  • w 2014 r. - 27,7 procent biletów
  • w 2015 r. - już 30,1 procent 


- Wprowadzenie nowego kanału dystrybucji biletów wiązało się jednak również z pytaniami od wielu pasażerów, dotyczącymi lokalizacji tych urządzeń. Szybko okazało się, że 50 to za mało na miasto wielkości Gdańska i jest potrzeba postawienia nowych tego typu urządzeń - dodaje Dobrowolski.

Po trwających kilka miesięcy rozmowach z różnymi firmami, zainteresowanymi sprzedażą w swoich urządzeniach biletów, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku podpisał z firmą Mennica Polska S.A. umowę dotyczącą postawienia w naszym mieście 30 nowych automatów biletowych.


Kiedy i gdzie pojawią się nowe urządzenia?

- Operator ma sześć miesięcy od momentu podpisania umowy na włączenie swoich urządzeń do naszego systemu dystrybucji biletów, zakładamy więc, że dodatkowe automaty biletowe pojawią się na przełomie 2016 i 2017 roku - mówi Dobaczewski. - Urządzenia pojawią się w 30 uzgodnionych z nami lokalizacjach, przede wszystkim tam, gdzie ze względu na duże potoki pasażerskie jest potrzeba ustawienia tych urządzeń.Zygmunt Gołąb (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
więcej tekstów autora
Zygmunt Gołąb (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
więcej tekstów autora