W Gdańsku przyjęto 194 wolontariuszy na Euro 2016

Zakończyła się rekrutacja wolontariuszy na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które w dniach 15-31 stycznia 2016 roku odbywać się będą w Polsce. Niespełna dwustu będzie pracować w Gdańsku, jednym z czterech miast gospodarzy.
( Publikacja: 18.11.2015 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn to największa impreza sportowa, jaka w przyszłym roku zostanie w naszym kraju zorganizowana. Odbywać się będzie w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku.

Polacy swoje mecze grupowe rozgrywać będą w Krakowie a rywalami biało-czerwonych będą Francja, Macedonia i Serbia. W gdańsko-sopockiej Ergo Arenie rywalizować będą szczypiorniści Danii, Węgier, Rosji i Czarnogóry .

By impreza tej rangi się odbyła niezbędna jest pomoc wolontariuszy. Ich nabór zakończył się 16 października 2015 roku. Przez kolejny miesiąc – do 16 listopada – prowadzone były rozmowy rekrutacyjne, w których wzięło udział prawie 1100 osób.

Z tej grupy wybrano 840 wolontariuszy. Podział ze względu na miasta wygląda następująco: Kraków – 222, Katowice – 189, Wrocław – 192, Gdańsk - 194. Pozostałe osoby pochodzą z innych krajów, m.in. z Niemiec, Słowenii, Chorwacji, Anglii oraz Ghany.

- Teraz na wolontariuszy czekają. W Gdańsku takie szkolenie odbędzie się w dniach 11-13 grudnia tego roku – mówi Marcin Rosengarten z biura organizacji Euro 2016.

W razie jakichkolwiek pytań wolontariusze proszeni są o kontakt pod adresem mailowym wolontariat@zprp.org.pl bądź z Lokalnymi Operatorami Wolontariatu, którymi są organizacje pozarządowe działające w Miastach Gospodarzach. W Gdańsku taką organizacją jest Regionalne Centrum Wolontariatu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem bezpłatnej infolinii 800 300 594.