Ujeścisko-Łostowice i Brzeźno będą miały baseny - ruszył przetarg na projekty

W najbliższych latach powstaną baseny w Ujeścisku - Łostowicach i Brzeźnie. Ruszył wstępny etap - ogłoszono już przetargi na opracowanie projektów miejskich pływalni w tych dwóch dzielnicach. Otwarcie ofert planowane jest jeszcze w maju.
( Publikacja: 17.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wizualizacja z koncepcji - jeden z basenów powstanie w okolicy pętli Ujeścisko, w pobliżu będzie też lodowisko
Wizualizacja z koncepcji - jeden z basenów powstanie w okolicy pętli Ujeścisko, w pobliżu będzie też lodowisko
mat. UMG

- Od lat konsekwentnie inwestujemy w obiekty sportowe i rekreacyjne. Zdajemy sobie sprawę, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Podejmujemy pierwsze kroki do realizacji dwóch basenów. Na razie jesteśmy w fazie projektowania, ale bez tego budowa byłaby niemożliwa – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Basen w pobliżu lodowiska

Basen w dzielnicy Ujeścisko-Ujeścisko powstanie w przyszłości w pobliżu projektowanego lodowiska, w okolicy pętli Ujeścisko. Basen będzie jednym z elementów planowanego kompleksu sportowego na Ujeścisku, dla którego opracowano koncepcję. Obecnie w trakcie fazy projektowej jest lodowisko wraz z zapleczem i trybunami.

W ramach projektu ma powstać hala basenowa z basenem na 25 metrów z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną oraz brodzikiem, jacuzzi i sauną. Budynek będzie miał mieć dwie kondygnacje.

Prace projektowe mają potrwać około 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest w drugiej połowie maja.

Basen przy ul. Krasickiego

Ogłoszono też przetarg na sporządzenie projektu budowy basenu w rejonie ul. Sybiraków i ul. Krasickiego. Projekt ma uwzględnić budowę 25 metrowego basenu z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną. Oczywiście zaprojektowane zostaną również szatnie i całe niezbędne zaplecze wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Opracowanie projektu potrwa 16 miesięcy, a w drugiej połowie maja mamy poznać oferty w przetargu.