W Gdańskiej Akademii Rodzica o cyfrowych uzależnieniach

W styczniowej edycji kampanii Gdańska Akademia Rodzica wiedzą podzieli się terapeuta do spraw uzależnień Krzysztof Piersa - specjalista w dziedzinie cyber-zagrożeń, uzależnienia od gier komputerowych, internetu i telefonów komórkowych. Spotkanie będzie można obejrzeć na portalu gdansk.pl we wtorek, 3 stycznia, o godzinie 18.00.
29.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W pierwszy wtorek nowego roku będzie okazja, by posłuchać bezpłatnych porad specjalisty w zakresie uzależnień cyfrowych, dotykających m.in. dzieci i młodzież
W pierwszy wtorek nowego roku będzie okazja, by posłuchać bezpłatnych porad specjalisty w zakresie uzależnień cyfrowych, dotykających m.in. dzieci i młodzież
fot. Pixabay

Ferie zimowe w Gdańsku nie będą nudne. Miasto przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży

Krzysztof Piersa to autor poradników „Komputerowy Ćpun”, „Komputerowy Ćpun 2.0”, „Trener Marzeń” oraz „Złota Rybka w Szambie”, a także były trener e-sportowy i dziennikarz gamingowy oraz youtuber. Jest prekursorem profilaktyki uzależnień w dziedzinie cyfrowej rozrywki wśród dzieci i młodzieży. W szkołach i bibliotekach w całej Polsce prowadzi programy profilaktyczne i wykłady dotyczące gier i internetu. 

Dzięki szerokiej wiedzy i praktycznym doświadczeniom zjednał sobie uwagę zarówno najmłodszych słuchaczy, jak i tych najstarszych, a jego praca stanowi wsparcie dydaktyczne wielu pedagogów i psychologów dziecięcych. Cytowany był m.in. przez Newsweek Psychologia, TVN, TVP, TVN BiS, Wpolsce.pl, Wirtualną Polskę, Onet, Wysokie Obcasy i Charaktery. Był także prelegentem prestiżowych konferencji TEDx - niezależnych i organizowanych lokalnie wydarzeń przypominających formatem TED (Technology, Entertainment and Design - Technologia, Rozrywka i Design).

Pogadanka na żywo, podczas której Krzysztof Piersa opowie o problematyce uzależnień cyfrowych, odbędzie się w ramach kolejnej, styczniowej odsłony cyklu Gdańska Akademia Rodzica. Rozmowa będzie wyemitowana na portalu www.gdansk.pl we wtorek, 3 stycznia, o godzinie 18.00.

Zapis spotkania, a także materiały z poprzednich edycji, po zakończeniu rozmowy będzie można znaleźć na www.gdansk.pl. Zobacz dotychczasowe materiały ze spotkań.

Kampania dla rodziców i opiekunów

Gdańska Akademia Rodzica to cykliczne spotkania ze specjalistami i rozmowy na temat relacji, zdrowia psychicznego, edukacji, zdrowego stylu życia, rozwijania talentów czy bezpieczeństwa ekonomicznego. Celem kampanii jest podniesienie kompetencji wychowawczych rodziców i opiekunów prawnych dzieci i młodzieży. 

W realizacji kampanii uczestniczą specjaliści m.in. z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie czy Gdańskiego Centrum Świadczeń.

Oprac. AO

Rodziny zastępcze. Czego potrzebują, jak je wesprzeć? Autorski projekt gdańskiej Fundacji

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy