• Start
  • Wiadomości
  • Uwaga, pasażerowie! Dzisiaj zmiany w ruchu tramwajów Wrzeszcz-Śródmieście

Uwaga, pasażerowie! Dzisiaj zmiany w ruchu tramwajów Wrzeszcz-Śródmieście

W niedzielę, 10 grudnia, prowadzone są roboty torowe na al. Zwycięstwa. W związku z tym obowiązują zmiany w komunikacji miejskiej, istotne m.in. dla osób, które chcą dostać się do szpitala Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Można tam dojechać autobusem zastępczym, bowiem wszystkie tramwaje (linie 2, 3, 6, 11, 12) skierowano na objazd przez ul. Jana z Kolna. Warto sprawdzić rozkłady jazdy.
08.12.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W niedzielę warto sprawdzić rozkłady jazdy linii tramwajowych przejeżdżających na co dzień al. Zwycięstwa

Na torowisku tramwajowym w ciągu al. Zwycięstwa przeprowadzić trzeba prace konserwacyjne. Zaplanowano je na dzisiejszą niedzielę. W związku z tym tramwaje linii 2, 3, 6, 11 i 12 zostaną skierowane w obu kierunkach na objazd przez ul. Jana z Kolna.

SPRAWDŹ AKTUALNY ROZKŁAD JAZDY: 2, 3, 6, 11, 12.

Jak przebiegać będą ich trasy?

- 2 i 3: między zespołem przystanków „Wyspiańskiego” a „Dworzec Główny”, tramwaje pojadą trasą: ... – Hallera - Kliniczna – Jana z Kolna – Wały Piastowskie – Dworzec Główny - ...

- 6, 11 i 12: między zespołem przystanków „Politechnika” a „Dworzec Główny”, tramwaje pojadą trasą: ... – Grunwaldzka – Zwycięstwa – Kliniczna – Jana z Kolna – Wały Piastowskie – Dworzec Główny - ...

Dla pasażerów chcących dojechać w rejon Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, pomiędzy Dworcem Głównym a Operą Bałtycką zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza T6.

Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład, pasażer jadący od strony Oliwy, który skasował bilet na jeden przejazd w linii 12, może kontynuować podróż na tym samym bilecie linią T6.

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy