• Start
  • Wiadomości
  • Uwaga kierowcy! Od poniedziałku, 15 kwietnia, przebudowa ul. Jabłoniowej

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku, 15 kwietnia, przebudowa ul. Jabłoniowej

Od 15 kwietnia do 26 maja przebudowywany będzie fragment ul. Jabłoniowej. Dla kierowców oznaczać to będzie kolejne utrudnienia, kolejne bo już obowiązuje tam zmieniona organizacja ruchu w związku z budową Nowej Bulońskiej.
13.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Utrudnia na ul. Jabłoniowej od 15 do 26 kwietnia
Utrudnienia na ul. Jabłoniowej od 15 kwietnia do 26 maja
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni poinformował, że w poniedziałek, 15 kwietnia, ruszają się roboty związane z przebudową odcinka ul. Jabłoniowej. Chodzi o fragment długości ok. 110 metrów położony między ulicami Przywidzką a Oliwkową. 

Jezdnia w tym miejscu zostanie poszerzenia. Poza tym zbudowany będzie zjazd na teren inwestycji centrum logistycznego, przebudowana będzie nawierzchnia jezdni na całej szerokości ulicy, a także zbudowany zostanie nowy chodnik. Dodatkowo wykonane zostanie oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz przebudowane zostaną sieci wodociągowe i teletechniczne.

Remont ul. Jabłoniowej jest kolejną inwestycją, która realizowana jest w tym rejonie Gdańska. W piątek, 5 kwietnia, zamknięto na dwa miesiące inny jej fragment - od zjazdu Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Warszawską.

Czytaj też: Utrudnienia na drogach - gdzie i do kiedy? Ważne dla kierowców. Zobacz wideoczat

Utrudnienia, które wystąpią na odcinku ul. Jabłoniowej, na którym prowadzone będą prace drogowe:

  • od 15 do 22 kwietnia nastąpią miejscowe zawężenia jezdni ul. Jabłoniowej
  • Od 22 kwietnia do 26 maja zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu na odcinku od skrzyżowania ul. Jabłoniowej z ul. Lubowidzką w kierunku Obwodnicy Trójmiasta (a nie jak pierwotnie planowano w kierunku Centrum). Objazd został wyznaczony ulicami: dla pojazdów o masie do 3,5 t ul. Lubowidzką oraz Stężycką, dla pojazdów o masie pow. 3,5 t - Obwodnicą Trójmiasta, al. Armii Krajowej oraz al. Vaclava Havla.

Ze względu na nagromadzenie prac drogowych na ulicy Jabłoniowej w celu poprawienia płynności ruchu nastąpiła zmiana w planowanej tymczasowej organizacji ruchu na odcinku ul. Jabłoniowej między ul. Przywidzką a Oliwkową.

Przebudowa ul. Jabłoniowej prowadzona jest w ramach umowy drogowej na podstawie art. 16 Ustawy o drogach publicznych.

Przebudowa ul. Jabłoniowej prowadzona jest w ramach umowy drogowej na podstawie tzw. „szesnastki”, czyli art. 16 Ustawy o drogach publicznych, który mówi, że "budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia". Pozwala on gminom egzekwować od inwestorów budowę i finansowanie nowych dróg.

 

 

 

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024