• Start
  • Wiadomości
  • Do końca grudnia koniecznie przedłuż Kartę Dużej Gdańskiej Rodziny, żeby korzystać z ulg

Do końca grudnia koniecznie przedłuż Kartę Dużej Gdańskiej Rodziny, żeby korzystać z ulg

Chcąc w 2022 roku korzystać z ulg i zwolnień przysługujących posiadaczom Kart Dużej Gdańskiej Rodziny, do końca grudnia tego roku trzeba przedłużyć ich ważność. Aby nie stać w uciążliwych kolejkach, warto to zrobić jak najszybciej. Przypominamy, jakie dokumenty są wymagane.
( Publikacja: 09.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Karta Dużej Gdańskiej Rodziny wydawana jest rodzinom wielodzietnym. Upoważnia do wielu ulg i zniżek
Karta Dużej Gdańskiej Rodziny wydawana jest rodzinom wielodzietnym. Upoważnia do wielu ulg i zniżek
mat. ZTM w Gdańsku

 

Nie jestem zabawką - schronisko dla zwierząt zawiesza adopcje podopiecznych

 

Aby przedłużyć Kartę Dużej Gdańskiej Rodziny niezbędne będą:

  • wypełnione i podpisane wnioski ściągnij wniosek
  • aktualne zdjęcia (w przypadku wyrobienia nowych kart),
  • wszystkie wydane dotychczas karty,
  • dokumenty tożsamości rodziców lub opiekunów prawnych,
  • aktualne legitymacje szkolne (osoby pełnoletnie) i studenckie.


Przedłużenie Kart czy wyrobienie duplikatów trwa każdorazowo około 30 minut. Planując wizytę w Punktach Obsługi Klienta ZTM należy o tym pamiętać i przyjść najpóźniej pół godziny przed zamknięciem!

Gdzie przedłużyć ważność Kart Dużej Gdańskiej Rodziny:

Punkt Obsługi Klienta nr 2, Gdańsk ul. Stanisława Wyspiańskiego 9A. Punkt czynny w poniedziałki i środy w godz. 10.00 -17.30, we wtorki, czwartki oraz piątki w godz. 07.00- 14.30, tel. (58) 520-57-06.

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, ul. Na Stoku 49, parter pok. 16/17. Wymiana kart od poniedziałku do piątku w godz. 07.00 -14.30, tel. (58) 520-57-67/68.

Punkt Obsługi Klienta nr 4, Gdańsk ul. Świętokrzyska 15 (pętla tramwajowa). Poniedziałek, czwartek, piątek w godz. 07.00 -14.30, wtorek, środa 10.00-17.30, tel. (58) 520-57-07.

Brak miejsca na hologram? Potrzebna nowa karta

Posiadacze Kart Dużej Gdańskiej Rodziny, na których nie ma już miejsca na naklejenie hologramu na rok 2022, powinni zgłosić się wraz ze wszystkimi kartami i aktualnymi zdjęciami do Punktu Reklamacyjnego ZTM w Gdańsku (ul. Na Stoku 49 pok. 16/17, od poniedziałku do piątku w godz. 07.00- 14.30). Wydane zostaną im nowe karty.

W przypadku uszkodzenia karty lub zgubienia niezbędna będzie również gotówka (10 zł za każdą wymienioną kartę).

Czym jest Karta Dużej Gdańskiej Rodziny

Karta Dużej Gdańskiej Rodziny wydawana jest w ramach Programu „Duża Gdańska Rodzina” rodzinom wielodzietnym, na podstawie przyjętej 10 lat temu uchwały Rady Miasta Gdańska. Był to jeden z pierwszych tego typu programów w polskich samorządach, mający na celu wsparcie rodzin wielodzietnych. W myśl gdańskiej uchwały, rodzina wielodzietna to rodzina, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica lub rodzic (rodzice) zastępczy, czy też osoba (osoby) prowadząca rodzinny dom dziecka mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:

  • w wieku do ukończenia 18 roku życia,
  • w wieku do ukończenia 26 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje,
  • w wieku do ukończenia 26 roku życia w przypadku dzieci legitymujących się ważnym orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności

Karta Dużej Gdańskiej Rodziny przyznawana jest wyłącznie rodzinom mieszkającym w Gdańsku. Otrzyma ją każdy członek rodziny, której - na podstawie wniosku - zostanie ona przyznana.

Oprac. AO