• Start
  • Wiadomości
  • Uniwersytet Rodzica, czyli bezpłatny cykl webinariów wsparcia dla gdańskich rodziców

Uniwersytet Rodzica, czyli bezpłatny cykl webinariów wsparcia dla gdańskich rodziców

W piątek, 30 listopada o godz. 20 startuje webinar z projektem edukacyjnym dla rodziców z Gdańska. Jeśli ważna jest dla Ciebie relacja z dzieckiem, potrzebujesz wsparcia, nie wiesz, jak rozmawiać i gdzie szukać siły w swoim rodzicielstwie – z pewnością ta oferta jest dla Ciebie.
( Publikacja: 29.11.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Uniwersytet Rodzica to program, który składa się z cyklu 6 bezpłatnych webinarów realizowanych na Facebooku
Uniwersytet Rodzica to program, który składa się z cyklu 6 bezpłatnych webinarów realizowanych na Facebooku
Źródło Facebook Ulica rodzica

 

Uniwersytet Rodzica 2019 to bezpłatny program rozwojowy online dla rodziców i opiekunów realizowany, którego autorką jest gdańszczanka Ewa Patyk, laureatka Gdańskiej Nagrody Równości 2018, specjalistka wsparcia w nurcie TSR.

- Pomysł jest kontynuacją pomysłu, który rozpoczęłam dwa lata temu dla innowatorów społecznych, czyli formę edukacji rodziców przez internet. Jest to bardzo korzystny sposób komunikacji i prowadzenia „wykładów”, bo można wziąć udział nie wychodząc w domu, a taki problem mają np. osoby samodzielnie wychowujące dzieci, takie, które nie mogą wychodzić z domu z różnych powodów albo nie mają pieniędzy na dojazd w konkretne miejsce. Webinar to jest bardzo demokratyczne narzędzie edukacji rodziców. Wystarczy dostęp do internetu – mówi Ewa Patyk, inicjatorka Uniwersytetu Rodzica.

Program składa się z cyklu sześciu bezpłatnych webinarów, czyli wykładów na żywo dostępnych online, które realizowane będą na Facebooku. Projekt jest dofinansowany ze środków z Budżetu Obywatelskiego.

- Spotkania online będą prowadzone wg metody „kids skills”, skoncentrowanej na rozwiązania. Sięgniemy do filozofii Porozumienia bez Przemocy, inspiracji Podejścia Ukierunkowanego na Rozwiązania oraz Dialogu Nansenowskiego. Będziemy pracować na mocnych stronach, jak zadbać o siebie w relacjach z dzieckiem, gdzie i jak budować relacje z dzieckiem – opowiada Ewa Patyk. – Będzie można podczas webinaru komentować i zadawać pytania, a później całe spotkanie będzie dostępne na fanpage’u Ulica Rodzica.

Webinar startuje w piątek 30 listopada i potrwa do 4 grudnia, początek o godz. 20 na fanpage Ulica Rodzica. Każde spotkanie jest na inny temat, m.in. o tym, co czujemy i czego potrzebujemy, jak rozmawiamy, jak współpracujemy czy o konflikcie i porozumieniu. Autorem programu i prowadzącą jest Ewa Patyk, specjalistka wsparcia w nurcie TSR, autorka kursów i szkoleń rozwojowych, certyfikowana facylitatorka dialogu metodą Nansen Center for Peace and Dialogue, absolwentka Studium Porozumienia Bez Przemocy.

Projekt finansowany jest ze środków Miasto Gdańsk, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 roku.