Unihokeistki Polski, w tym pięć gdańszczanek, zagrają na mistrzostwach świata

Reprezentacja Polski w unihokeju kobiet awansowała do mistrzostw świata w Bratysławie. W drużynie biało-czerwonych zagrało aż pięć zawodniczek z Gdańska!

Unihokeistki Polski, w tym pięć gdańszczanek, zagrają na mistrzostwach świata
A
A
data publikacji: 09 lutego 2017 r.

Włochy, turniej kwalifikacyjny. Od lewej : trener Paweł Ludwichowski, Hanna Samson, Anna Raczkowska, Malwina Zagórska, Maja Stenka, Marta Chudyszewicz i trenerka bramkarek Mariola Szarmach
Włochy, turniej kwalifikacyjny. Od lewej : trener Paweł Ludwichowski, Hanna Samson, Anna Raczkowska, Malwina Zagórska, Maja Stenka, Marta Chudyszewicz i trenerka bramkarek Mariola Szarmach
Piotr Ludwichowski/ Olimpia Osowa Gdańsk

Jak poinformował nas Piotr Ludwichowski, trener unihokeistek Olimpii Osowa Gdańsk, reprezentacja Polski w unihokeju kobiet wywalczyła awans na mistrzostwa świata na Słowacji!

Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Celano pod Rzymem (1-5 lutego) Polki wygrały z Wielką Brytanią 15:0, z Rosją 6:1 oraz z Włoszkami 11:2. Nasze unikoleistki legły tylko wicemistrzyniom świata - Finkom, 0:4.

W reprezentacji Polski zagrało pięć gdańszczanek: Hanna Samson, Maja Stenka, Anna Raczkowska, Malwina Zagórska i Marta Chudyszewicz. Poza tym Gdańsk na turnieju we Włoszech reprezentowała trenerka bramkarzy Mariola Szarmach i drugi trener kadry Polski Paweł Ludwichowski! Wszystkie zawodniczki grają na co dzień w Olimpii Osowa Gdańsk.

Piotr Ludwichowski: - Tak naprawdę najważniejsze dla nas było ostatnie spotkanie z Rosją. Ono miało zadecydować, która drużyna awansuje do finałów w Bratysławie. Świetne rozpoczęcie dla Polek dała Anna Raczkowska, która strzeliła pierwszą bramkę. Drugą dorzuciła Maja Stenka. Polska drużyna stopniowo powiększała przewagę, a kiedy Hanna Samson trafiła na 6:1 było już wiadomo, że nikt nie odbierze nam zwycięstwa i awansu do mistrzostw świata!

W Bratysławie zagra 16 najlepszych drużyn świata. Finały odbędą się w dniach od 1 do 9 grudnia 2017.

Ludwichowski informuje także, że w Gdańsku odbędzie się Supefinał Mistrzostw Polski: - Impreza odbędzie się 8 kwietnia w Hali Widowiskowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Do naszego miasta przyjedzie osiem najlepszych drużyn z Salming Ekstraligi, po cztery z ligi mężczyzn i kobiet. Podziękowania dla miasta Gdańska za wsparcie naszych starań o organizację tego turnieju u nas. Będzie to świetna impreza, promująca unihokeja oraz nasze miasto.

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl