• Start
  • Wiadomości
  • Ulica Rodzica. Wykłady, rozmowy, warsztaty dla rodziców, którzy zostali w domu

Ulica Rodzica. Wykłady, rozmowy, nauka rękodzieła dla rodziców, którzy zostali w domu

Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie, jak dzielić się czułością i uważnością, ale też proste przepisy na przekąski, porady dietetyka, a w przyszłym tygodniu zajęcia z rękodzieła. To wszystko w ramach Klubu Rodzica online prowadzonego przez Ewę Patyk, koordynatorkę projektu. 
( 22.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
klub rodzicadobry2
Graficzne podsumowanie webinarium na temat "Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie"
Rys. Ewa Patyk

 

CZYTAJ: #zostanwdomu. Policja na ulicach Gdańska - zachęca przez megafony do pozostania w domu

 

- W ramach działalności Domu Sąsiedzkiego "Gościnnej Przystani" realizujemy w czasie kwarantanny projekt skierowany do rodziców i dzieci - tłumaczy Ewa Patyk, z Domu Sąsiedzkiego "Gościnna Przystań", koordynatorka projektu Klub Rodzica. - Działania naszego Klubu Rodzica Orunia Gościnna przenieśliśmy do sieci i jest to teraz Klub Rodzica Online. Od poniedziałku do piątku prowadzę na Facebooku spotkania webinarowe. Zainteresowanie jest duże, a ja widzę, że wynika z tego wiele dobrego.


WIĘCEJ: Koronawirus. Jak można się zarazić, profilaktyka i leczenie, zwolnienie lekarskie na telefon

Webinar to wykład prowadzony na żywo, na przykład na Facebooku, obejrzeć go można, jeśli ma się telefon lub komputer z dostępem do internetu. Webinary są prowadzone w ramach działalności Domu Sąsiedzkiego "Gościnna  Przystań", dofinansowanej ze środków Miasta Gdańska. Każde spotkanie zorganizowane jest wokół konkretnego tematu, przydatnego podczas przymusowej izolacji i zagrożenia epidemicznego. Odbyło się już spotkanie z Zofią Grabowskiej-Sznajder, pedagogiem i trenerem komunikacji empatycznej pt. "Jak poprawić odporność żywieniem i jak wykorzystać czas zagrożenia epidemiologicznego do wypracowania zdrowych nawyków", z Małgorzatą Milewską z Gdańskiej Fundacji Innowacji społecznej o roli dotyku, czułości, uważości. W przyszłym tygodniu kolejny temat - “Proste rękodzieło, które możecie potem wykonać w domu”.

 

Ulicarodzicadobra1
Webinaria w ramach Ulicy Rodzica Online ogląda już kilkadziesiąt osób, chętni mogą też zadawać pytania, organizatorzy zapewniają, że będzie informacja zwrotna.
Rys. Ewa Patyk

 

WIĘCEJ: Kultura na czas pandemii. Kolak, Wiśniewski, Świetlicki - posłuchaj rozmów z wybitnymi artystami

 

Dom Sąsiedzki na Oruni nie zrezygnował z innych aktywności, to m.in opieka nad seniorami: realizowanie recept, dostarczanie im leków i zakupów. 

- Utrzymujemy nadal terapię doradztwa i aktywizacji zawodowej, którą prowadzimy od dwóch lat w naszym domu - dodaje Ewa Patyk. - Zapraszamy też osoby, które nie mają obecnie pracy, siedzą w domu i zastanawiają się, co robić. Dzięki spotkaniom mogą się wzmocnić i przybliżyć do rynku pracy. Zajmujemy się też odrabianiem online lekcji z dziećmi i młodzieżą, którzy mają kłopot z samodzielną pracą. 

Pracownicy Gościnnej Przystani zdiagnozowali też inny dzielnicowy problem - potrzebę wsparcia psychicznego dla osób pracujących w handlu, tych którzy siedzą na kasach, układają towar na półkach, sprzątają. 

- Mamy informację i od nich samych, i od właścicieli sklepów, że potrzebują wsparcia psychologicznego - dodaje Ewa Patyk. - Zastanawiamy się, jak takie wsparcie psychologiczne technicznie przeprowadzić, ale na pewno z tym ruszymy. 

Czytaj także: 

Zapis pierwszego spotkania

Więcej informacji tutaj na fanpage: Ulica Rodzica

 

Klub Rodzica Online zaprasza od poniedziałku do piątku o godz.  9.00 

Plan najbliższego spotkania:

  1. Powitanie :) 
  2. Pogadanka psychologiczna lub rozmowa z gościem 
  3. Śpiewanka na dziś - uczymy się piosenki
  4. Proste rękodzieło, które możecie potem wykonać w domu.
  5. Pożegnanie :)