• Start
  • Wiadomości
  • Kokoszki. Ulica Fabryczna zamknięta do końca roku. Zmiany w komunikacji

Kokoszki. Ulica Fabryczna zamknięta do końca roku. Zmiany w komunikacji

W środę, 18 listopada 2020 r., w godzinach porannych zamknięta została ul. Fabryczna, na odcinku od ul. Fundamentowej do ul. Nowatorów. Na odcinku od Kartuskiej do Fundamentowej ulica Fabryczna będzie dwukierunkowa. Dojście piesze do posesji będzie zapewnione. Zalecany objazd poprowadzony będzie ul. Kartuską i ul. Nowatorów. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca roku 2020 r.
18.11.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
mat. DRMG

 

Z uwagi na planowane zmiany w okolicach ul. Kartuskiej, konieczne jest wyznaczenie objazdu dla autobusów linii 157, które zostaną przekierowane na objazd ul. Nowatorów – ul. Kartuska – ul. Geodetów – ul. Nowatorów. Przystanek autobusowy linii 157 z ul. Fabrycznej, zostanie przeniesiony na ul. Nowatorów.

Utrudnienia na ul. Fabrycznej wynikają z konieczności budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej prowadzonej w ramach rozbudowy ul. Kartuskiej. Rozbudowa ul. Kartuskiej obejmuje odcinek liczący ok. 1,2 km od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów. 

Dzięki rozbudowie ul. Kartuskiej, na wspomnianym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie także droga rowerowa. Wykonawcą robót jest firma Kruszywo Sp.z.o.o. 

Prace zakończą się w listopadzie 2021 r., a ich koszt to ponad 37 mln złotych. Inwestycja otrzymała również finansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 13,5 mln zł.

Więcej szczegółów stronie internetowej DRMG 

oprac. AU