• Start
  • Wiadomości
  • Ul. 3 Maja. Przyspieszenie prac i zmiany w organizacji ruchu

Ul. 3 Maja. Przyspieszenie prac i zmiany w organizacji ruchu

Jest szansa na przyspieszenie prac przy remoncie ul. 3 Maja. Budowlańcy planują, że położą ostatnią warstwę jezdni o tydzień szybciej. Warunek jest jeden - brak opadów deszczu.
08.09.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Drogowcy przyspieszają prace. Uwaga na nową organizację ruchu

Doraco, firma odpowiedzialna za modernizację infrastruktury drogowej w ramach projektu Forum Gdańsk, przewiduje, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych uda się przyspieszyć prace przy wykonywaniu warstwy ścieralnej na ul. 3 Maja. Jeśli w ciągu kolejnych dni nie będzie opadów, wszystkie roboty zaplanowane ostatnio na 8-10 września oraz 15-17 września zostaną przeprowadzone w najbliższy weekend.

Przebudowa ul. 3 Maja związana jest z powstającym obok Forum Gdańsk

Plan zakłada zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ul. 3 Maja w stronę al. Armii Krajowej od wjazdu na parking przy Urzędzie Miejskim do skrzyżowania z al. Armii Krajowej w piątek, 8 września około godziny 19:00. Z tego względu ograniczona będzie możliwość wjazdu w ul. Rogaczewskiego. Ponadto do jednego pasa ruchu zostanie zwężony odcinek al. Armii Krajowej w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Prace na tym odcinku mają potrwać do soboty wieczorem.

Kolejna zmiana organizacji ruchu nastąpi 9 września około godziny 20:00. Tym razem zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek ul. 3 Maja w kierunku ul. Hucisko od al. Armii Krajowej. Do jednego pasa zostanie zwężony odcinek al. Armii Krajowej w stronę centrum Gdańska (na wysokości Węzła Groddecka). Asfaltowana będzie również ul. Rogaczewskiego – będą nią mogły przejeżdżać tylko pojazdy uprzywilejowane, gdy zaistnieje taka potrzeba. Kierowcy będą mogli tu wrócić już w poniedziałek rano