• Start
  • Wiadomości
  • Udana rewitalizacja Wyspy Spichrzów. Pierwszy hotel rozpoczął działalność

Udana rewitalizacja Wyspy Spichrzów. Pierwszy hotel rozpoczął działalność

Na północnym cyplu gdańskiej wyspy trwa budowa kompleksu "Granarii". Tymczasem gotowy jest już budynek hotelowy, który powstał w ramach projektu Deo Plaza. Na początku marca obiekt rozpoczął swoją działalność. Jego właścicielem jest znany gdański przedsiębiorca Zbigniew Nowak.
( 13.03.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pierwszy hotel na północnym cyplu Wyspy Spichrzów już otwarty
Pierwszy hotel na północnym cyplu Wyspy Spichrzów już otwarty
Mat. prasowe Radisson Hotel & Suites

 

Nowo wybudowany obiekt to Radisson Hotel & Suites, który oferuje usługi na poziomie pomiędzy 4-5 gwiazdek. Mieści się tu 350 pokoi dla gości, w tym ponad 20 apartamentów. Jest też bar, restauracja, siłownia, centrum spa oraz basen. Hotel ten powstał z myślą o organizacji w nim branżowych konferencji, dlatego też przestrzenie bankietowo-konferencyjne zajmują tu powierzchnię aż 1000 mkw, w tym: salę balową, 13 pomieszczeń i sal konferencyjnych oraz foyer.

Radisson Hotel & Suites, Gdańsk to część kompleksu Deo Plaza, w ramach którego powstanie też nowoczesny apartamentowiec, sklepy i restauracje. Budynek powstał nad rzeką Motławą, widać go od strony Długiego Pobrzeża. Choć spacerowicze zobaczyć mogą z zewnątrz zróżnicowane elewacje kilku współczesnych "kamieniczek" to stanowią one wewnątrz jeden spójny budynek.

- Jesteśmy dumni z otwarcia pierwszego hotelu marki Radisson w Europie. Wierzymy, że polski rynek, zwłaszcza duże turystyczne miejscowości, takie jak Trójmiasto mają ogromny potencjał. Obecnie prowadzimy tu działalność w trzech unikatowych nieruchomościach i stale je rozwijamy – stwierdził Yilmaz Yildirimlar, Wiceprezes Regionu na Europę Środkowo-Południową dla Grupy Hotelowej Radisson.

 

Hotel otwarto 4 marca
Hotel otwarto 4 marca
Mat. prasowe Radisson Hotel & Suites

 

- 4 marca otwarty został jeden z największych hoteli konferencyjnych położonych w samym centrum Starego Miasta Gdańska. Nasi goście będą mieli niepowtarzalną okazję skorzystać z najwyższej jakości usług, jednocześnie czerpiąc przyjemność oraz inspiracje z bogatej, ponad tysiącletniej historii kultury tego wyjątkowego miasta – podkreśla Zbigniew Nowak, właściciel i prezes DEO Hotel Sp. z o.o. Sp.k.

Radisson Hotel Group to jedna z największych grup hotelowych na świecie, posiadająca osiem rozpoznawalnych marek hotelowych, ponad 1400 hoteli w różnych zakątkach świata, zarówno czynnych, jak i w przygotowaniu.

 

Wiecha na Wyspie Spichrzów. Panorama miasta z dachu nowego hotelu

 

Tak wyglądają standardowe pokoje w tym nowym gdańskim hotelu
Tak wyglądają standardowe pokoje w tym nowym gdańskim hotelu
Mat. prasowe Radisson Hotel & Suites

 

Mat. prasowe Radisson Hotel & Suites

 

Na Wyspie Spichrzów powstaje jeszcze kompleks budynków w ramach projektu "Granaria". To inwestycja realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, gdzie Miasto Gdańsk udzieliło Konsorcjum Immobel & Multibud koncesji na budowę uzgodnionych obiektów celu publicznego, a jest to: zewnętrzny układ komunikacyjny, przebudowa skrzyżowania ulicy Podwale Przedmiejskie z Chmielną, przebudowa mostu Stągiewnego do postaci mostu zwodzonego, budowa ogólnodostępnej kładki pieszej łączącej Długie Pobrzeże z północnym cyplem Wyspy Spichrzów, budowa mariny na południe od mostu Stągiewnego oraz przebudowa Długiego Pobrzeża, a także obiektów celu komercyjnego, które znajdą się pomiędzy ulicą Stągiewną a północnym cyplem wyspy.

W pierwszy etapie, na terenie o powierzchni 5,8 tys. mkw, pomiędzy ul. Pożarniczą a północnym cyplem, powstają: zespół budynków hotelowych o pow. ponad 14 tys. mkw oraz budynek usługowo – mieszkalny o pow. ponad 9 tys. mkw, gdzie znajdzie się 30 lokali usługowych na parterze i pierwszym piętrze oraz 129 lokali typu apart hotel i apartamentów mieszkalnych. Zaplanowano też 139 miejsc parkingowych na dwóch kondygnacjach podziemnych. Przewidywany termin zakończenia budowy obiektów tego etapu to sierpień 2019 r. Ten hotel będzie z kolei pracował pod marką Holiday Inn. Lokale użytkowe i mieszkalne znalazły już swoich nabywców.