Uczniowie „Energetyka” będą mieli praktyki, a absolwenci staże w EDF Polska

Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku rozpoczął ścisłą współpracę z EDF Polska Oddział Wybrzeże. W poniedziałek, 14 listopada, podpisane zostało porozumienie w zakresie współpracy oraz wspierania kształcenia przyszłych kadr dla branży energetycznej. Patronat nad nim objął Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta miasta ds. polityki społecznej.

Uczniowie „Energetyka” będą mieli praktyki, a absolwenci staże w EDF Polska
A
A
data publikacji: 14 listopada 2016 r.

Średnia wieku pracowników w EDF Polska przekroczyła 50 lat, dlatego już teraz poszukiwani są następcy
Średnia wieku pracowników w EDF Polska przekroczyła 50 lat, dlatego już teraz poszukiwani są następcy
EDF

Jak podkreślają specjaliści z EDF Polska energetyk to ważny zawód wykonywany w strategicznym dla gospodarki sektorze. Mimo to średnia wieku pracowników produkcyjnych w tej branży jest wyjątkowo wysoka. Cenni dla firm pracownicy, odchodząc na emeryturę mogą już wkrótce nie mieć wykwalifikowanych następców. Z tego też powodu spółka EDF postanowiła zaangażować się w projekt mający na celu międzypokoleniową wymianę wiedzy i doświadczeń.

- Dostrzegamy ogromny potencjał wśród młodzieży Zespołu Szkół Energetycznych w kontekście zasilenia w przyszłości zespołu ekspertów trójmiejskich elektrociepłowni. Średnia wieku pracowników w naszych zakładach przekroczyła 50 lat, a ich wiedza i umiejętności, poparte wieloletnim doświadczeniem stanowią ogromny kapitał naszej firmy - mówi Henryk Dworakowski, dyrektor oddziału Wybrzeże EDF Polska. - Aby jednak zachować płynną wymianę kadr nie możemy się koncentrować tylko i wyłącznie na teraźniejszości. Dlatego właśnie postanowiliśmy zaangażować się w program kształcenia przyszłych kandydatów do pracy. Zależy nam na tym, by te osoby były do tego bardzo dobrze przygotowane.

- Bardzo ważna jest ścisła współpraca pomiędzy szkołami kształcącymi zawodowców a firmami, w których mogą oni rozpocząć pracę po zakończeniu nauki. Bardzo cieszy mnie współpraca między Zespołem Szkół Energetycznych a kluczowym pracodawcą z branży energetycznej, jakim jest EDF Polska Oddział Wybrzeże - podkreśla zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk. - Dzięki niej zapewniamy uczniom praktyczną naukę aktualnych trendów w zawodzie a absolwentom szkoły ułatwiamy start w aktywne życie zawodowe. Jednocześnie budujemy nowoczesny, otwarty na rynek pracodawców wizerunek gdańskiego szkolnictwa zaodowego . W Gdańsku pamiętajmy o maksymie pracodawców: „Masz zawód i praktykę, masz pracę”.
 

Od dzisiaj Energetyk ma strategicznego partnera
Od dzisiaj Energetyk ma strategicznego partnera
mat.prasowe

W ramach nawiązanej z Zespołem Szkół Energetycznych w Gdańsku współpracy, Oddział Wybrzeże EDF Polska zorganizuje w swoich zakładach praktyki dla uczniów klas trzecich, płatne staże dla absolwentów, lekcje dla klas pierwszych i drugich. Grupy praktykantów i stażystów będą miały zapewnioną opiekę mentora, a przedstawiciel EDF zostanie członkiem Konsultacyjnej Rady Programowej Szkoły.

- Zespół Szkół Energetycznych, jak każda szkoła zawodowa, kształci przyszłych pracowników, więc oczekiwania pracodawców są dla nas bardzo istotne. Dokładamy wszelkich starań, aby kompetencje nabyte przez naszych uczniów im sprostały. Współpraca z zakładem pracy tożsamym z naszymi kierunkami nauczania, zapewni nam podniesienie jakości przygotowania uczniów. Mamy nadzieję, że działania przyjęte w podpisanym porozumieniu zmotywują uczniów do wytrwałej pracy i dalszego rozwoju - zaznacza Iwona Targońska, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku.Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora