LXX sesja RMG. Uchwały o dofinansowaniach z budżetu miasta

Podczas listopadowej sesji radni głosowali nad uchwałami, zgodnie z którymi Gdańsk udzieli pomocy finansowej w wysokości 6 mln zł Województwu Pomorskiemu, a Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława” otrzyma dofinansowanie w wysokości niemal 3 mln zł.
30.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kobiety i mężczyźni siedzą na krzesełkach przed laptopami
Radni głosowali m.in. za udzieleniu pomocy finansowej Województwu Pomorskiemu i Towarzystwu Budownictwa Społecznego „Motława”
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Integracja transportu publicznego 

Gdańsk udzieli pomocy finansowej w wysokości 6 mln zł Województwu Pomorskiemu. Środki te zostaną przeznaczone na dalszą organizację publicznego transportu kolejowego w wojewódzkich przewozach pasażerskich, w granicach Gdańska. Podobne wsparcie zostało udzielone w poprzednich latach, dzięki czemu pasażerowie podróżujący po Gdańsku i posługujący się biletem okresowym mogli korzystać nie tylko z autobusów i tramwajów, ale też z kolejek SKM, PKM oraz POLREGIO. 

LXX sesja RMG. Pieniądze na programy społeczne

Działania, podjęte przez Województwo Pomorskie, przy wykorzystaniu środków pochodzących z otrzymanej dotacji znacznie ułatwiły mieszkańcom Gdańska, korzystającym z biletów okresowych i posiadającym aktywną Kartę Mieszkańca poruszanie się komunikacją miejską i koleją w obrębie Gdańska. Przekazane środki pokrywają koszty przejazdów koleją przez mieszkańców, którzy posługują się biletem okresowym. Wspólny bilet na terenie Gdańska to ważny krok prowadzący do integracji transportu publicznego na obszarze całej Metropolii. Takie rozwiązanie oznacza oszczędność pieniędzy i czasu, a także nieporównywalnie większą elastyczność podczas przemieszczania się po Gdańsku.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z LXX SESJI RADY MIASTA GDAŃSKA

Dofinansowanie dla Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Motława”

Rada Miasta Gdańska przyjęła uchwały, zgodnie z którymi Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława” otrzyma łączne dofinansowanie w kwocie niemal 3 mln zł. Środki te będą przeznaczone na sfinansowanie budowy mieszkań przy ul. Piotrkowskiej i Człuchowskiej.

LXX sesja RMG. Pięć uchwał w sprawie miejscowych planów

Decyzją Rady miasto dokapitalizuje Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława” kwotami w wysokości 2 087 000,00 zł i 810 000,00 zł. Pierwsza z nich wesprze budowę 2 wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Człuchowskiej 27 i 29, w których znajdzie się 60 mieszkań. Druga zostanie przeznaczona na sfinansowanie budowy budynku przy ul. Piotrkowskiej 62, w którym zaprojektowano 30 lokali mieszkalnych. 

Objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Towarzystwa Budownictwa Społecznego Motława jest działaniem o charakterze wieloletnim, strategicznym Miasta Gdańska, a ekwiwalent przekazanych środków finansowych uzyskuje Miasto w postaci równoważnego wartościowo pakietu udziałów Spółki.

Autorzy:
Paulina Chełmińska, Urząd Miejski w Gdańsku
Jędrzej Sieliwończyk, Urząd Miejski w Gdańsku


OBEJRZYJ CAŁĄ LXX SESJĘ RADY MIASTA GDAŃSKA

 

TV

Kiedyś piekarnia, dziś mieszkania. Kolejna kamienica na Biskupiej Górce wyremontowana