• Start
  • Wiadomości
  • Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i burzami - zakaz wstępu do parku i na cmentarze

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i burzami - Park Oliwski i cmentarze komunalne zamknięte do odwołania

Z uwagi na alerty o możliwym załamaniu pogody, niosącej ze sobą m.in. porywisty wiatr, ze względów bezpieczeństwa od godz. 16.00 w środę 10 lipca do odwołania zamknięte będą Park Oliwski oraz cmentarze komunalne. Osoby przebywające poza domem prosimy o niewchodzenie na tereny innych parków i terenów zalesionych oraz o zachowanie ostrożności.
10.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie żółtej tablicy z czarnymi literami, które informują o zakazie wstępu na teren cmentarza
Ostrzeżenie i zakaz należy traktować serio - osoba, która przebywa podczas porywistego wiatru na terenie o charakterze parkowym, narażona jest na obrażenia, a nawet śmierć z powodu upadających złamanych konarów lub całych drzew
GZDiZ

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert, prognozujący w województwie pomorskim burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu miejscami do 55 mm, lokalnie do 80 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h, lokalnie 120 km/h. Miejscami możliwy grad. Lokalnie możliwa również trąba powietrzna. 

Z tego względu do odwołania zamknięte będą Park Oliwski i cmentarze komunalne. Mieszkańców Gdańska oraz turystów prosimy o dostosowanie się do wprowadzonego obostrzenia oraz unikanie wchodzenia do pozostałych miejskich parków. 

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzeżenie burzowe 2. stopnia dla Gdańska i okolic obowiązuje do godz. 12 w czwartek, 11 lipca.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu mogą ograniczyć prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.

 

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim