Tymczasowa zmiana trasy linii 199. Objazdowa trasa na Przymorzu do kwietnia

W związku z przebudową skrzyżowania ulic: Jagiellońskiej i Kaczyńskiego od poniedziałku, 23 października, autobusy linii 199 jeździć będą trasą objazdową. Zmiany mają obowiązywać do kwietnia 2024 roku. Na ul. Jagiellońskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kaczyńskiego do wysokości stacji paliw Orlen, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (w stronę ul. Obrońców Wybrzeża).
23.10.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Autobus jadący ulicą. Na wyświetlaczu nad przednią szybą nr 199
Zmiany na linii 199 będą obowiązywały do kwietnia 2024 roku
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Linia 199

W kierunku Oliwy PKP

Od przystanku „Biały Dwór” 01 do przystanku „Czerwony Dwór” 04 autobusy pojadą objazdem ulicami: Obrońców Wybrzeża – Chłopską. 

Przystanki: „Park Reagana” 01 i „Jagiellońska” 01 nie będą obsługiwane.

Na trasie objazdowej autobusy zatrzymywać się będą na przystankach: „Przymorze Wielkie” 01, „Obrońców Wybrzeża” 01 i „Chłopska” 02 (mapa).

Od przystanku „Czerwony Dwór” 04 do końca trasy (Oliwy PKP) nieznacznie skorygowane zostaną godziny odjazdów.

W kierunku Dworca Głównego/Wałów Piastowskich

Trasa bez zmian.

Przewidywany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu: kwiecień 2024 r.

Na czerwono zaznaczona mapa objazdu
Mapa objazdu linii 199
mat. ZTM

Przebudowa skrzyżowania

Skrzyżowanie ulic Jagiellońskiej oraz Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zmieni swoją formę i stanie się rondem. Prace obejmujące jego przebudowę trwają od poniedziałku, 16 października, do końca marca przyszłego roku. Przeprowadzi je prywatny inwestor w ramach umowy szesnastkowej. 

Przebudowa skrzyżowania obejmie nie tylko jezdnię. W zakres prac wchodzi również przebudowa fragmentów chodnika, a także przystanków autobusowych oraz oświetlenia ulicznego. Ze skrzyżowania zdemontowana zostanie istniejąca tam sygnalizacja świetlna.  Roboty dotyczyć będą także modernizacji podziemnych sieci kanalizacji deszczowej oraz wodociągowej i energetycznej.

 

TV

Budowa basenu we Wrzeszczu jeszcze w tym roku