Nasz wywiad z Piotrem Borawskim o zmianach klimatu, pieniądzach i polityce - czwartek, g. 12.00

Pretekstem do rozmowy z zastępcą prezydenta Gdańska Piotrem Borawskim jest zbliżające się Gdańskie Forum Zmian Klimatu. W studiu będzie jednak okazja również do tego, żeby zapytać go o ważne kwestia związane z zieloną polityką, o wyzwania, bariery i plany. Zapraszamy do obejrzenia programu „Tym żyje Gdańsk” w czwartek o godz. 12.00 na gdansk.pl.
20.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
mężczyzna w średnim wieku na tle baneru stoi w garniturze i uśmiecha się
Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Gdańskie Forum Zmian Klimatu

29 września w AmberExpo odbędzie się Gdańskie Forum Zmian Klimatu. Mieszkańcy mają dzięki niemu wpływ na politykę Miasta w kwestiach ekologicznych. Jest wiele obszarów, o których warto rozmawiać od nieemisyjnego transportu, przez gospodarkę wodną po rozwój terenów zielonych.

Wszyscy chętni mogą się zarejestrować przez formularz zgłoszeniowy. Serdecznie zachęcamy. Udział jest bezpłatny.

Dzień bez Samochodu 2023. Będą bezpłatne przejazdy komunikacją 

Piotr Borawski, jako zastępca prezydenta Miasta, odpowiada za przedsiębiorczość i właśnie za ochronę klimatu. Zapytamy go o to, jak władze Miasta realizują w praktyce zieloną politykę. Czy samorząd ma odpowiednie narzędzia, żeby nie dopuścić do wycinki drzew przez inwestorów? Jak rozwijać miejskie parki? Czy polityka klimatyczna jest droga? Skąd na to brać pytania? Będzie też pytanie o to, jak przebiega współpraca z rządem PiS w kwestiach ochrony naszego środowiska naturalnego.

„Tym żyje Gdańsk” - emisja czwartek, 21 września o godz. 12.00. Zapraszamy!

"Tym żyje Gdańsk" - program o bieżących sprawach

W sierpniu ubiegłego roku, na portalu gdansk.pl, rozpoczęliśmy regularne emisje programów studyjnych z cyklu „Tym żyje Gdańsk”. Rozmawiamy w nich z gośćmi o sprawach, które dotyczą życia mieszkańców i funkcjonowania samorządu, nowych regulacji prawnych czy dużych organizowanych przez Miasto Gdańsk imprez kulturalnych bądź okolicznościowych. Tematyka szeroka, ale zawsze aktualna i ważna dla mieszkańców. Rozmowy z gośćmi toczą się w naszym wirtualnym studiu.