Tydzień Zdrowia Rodzin w Gdańsku. Nauka samobadania, edukacja, profilaktyka 

Warsztaty z samobadania piersi, pomiary z wykorzystaniem kiosku profilaktycznego, inspirujące pomysły na zdrowe dania, edukacja dotycząca budowania zdrowych nawyków żywieniowych oraz atrakcje dla najmłodszych to oferta, z którą zapoznać będzie się można na Sali Obsługi Klientów Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Podwale Staromiejskie 69 w Gdańsku. 
26.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Akcja_Pobij_z_nami_rekord_Polski_w_samobadaniu_piersi_244744_800px
W ramach tygodniowej akcji Narodwego Funduszu Zrowia w Gdańsku można skorzystać m.in. z warsztatów samobadania, spotkań z ekspertami medycznymi, dowiedzieć się, jak wziąć udział w badaniach przesiewowych
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Konferencja dla chorych na stwardnienie rozsiane i ich rodzin - w weekend w ECS

Z tych zdrowotnych atrakcji korzystać można od 26 maja do 2 czerwca 2023 roku we wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ. Z okazji Tygodnia Zdrowia Rodzin pomorski NFZ też zaprosił chętnych do wspólnych działań prozdrowotnych.

O badaniach w kierunku raka jelita grubego, nauka badania jąder na symulatorach 

Już 26 maja, w Dniu Matki, od 11.30 do 15 pod hasłem „Badamy nie tylko mamy” w sąsiedztwie gdańskiej Katowni odbyło się spotkanie z reprezentantkami Gdańskiego Stowarzyszenia Kobiet Amazonki, podczas którego można było wziąć udział w warsztatach  samobadania piersi oraz porozmawiać o profilaktyce raka piersi u kobiet.

Z Helu na Rysy. Wędruje w milczeniu, aby pomóc podopiecznym domu dziecka 

Profilaktyce i edukacji zdrowotnej poświęcone będzie spotkanie z młodzieżą zaplanowane na  29 maja w godzinach od 10 do 15 w budynku Zespołu Szkół Energetycznych przy ulicy Reja 25 w Gdańsku. W charakterze edukatorów obok ekspertów z NFZ wystąpią również pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

30 maja zainteresowane osoby uzyskać będą mogły na Sali Obsługi Klientów pomorskiego NFZ szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania z programu badań przesiewowych w kierunku wykrywania raka jelita grubego oraz nauczyć się na symulatorach samodzielnego badania jąder i prostaty.

Co zrobić, żeby nasza pociecha wybrała marchewkę zamiast frytki? 

31 maja tematem wiodącym na Sali Obsługi Klientów będzie edukacja związana z karmieniem piersią z udziałem położnej. 1 czerwca, w Dniu Dziecka, na najmłodszych oczekiwać będą w siedzibie NFZ rozmaite niespodzianki, a rodzice będą mogli dowiedzieć się jak kształtować u swoich pociech właściwe nawyki żywieniowe.

Chcesz być lepszy dla bliskich? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej

2 czerwca w Sali Obsługi Klientów NFZ w Gdańsku proponuje wszystkim zainteresowanym spotkanie z reprezentantkami Polskiego Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

 

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska