• Start
  • Wiadomości
  • Chcesz być lepszy dla bliskich? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej

Chcesz być lepszy dla bliskich? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej

Jeśli nie radzisz sobie z trudnymi emocjami, ranisz bliskich agresywnym zachowaniem, krzywdzisz, choć tego nie chcesz - możesz to zmienić! Skorzystaj z bezpłatnej, specjalistycznej pomocy w Gdańsku. Nieodpłatnie fachowe wsparcie psychologiczne i terapeutyczne dostępne jest dla gdańszczan, ale też dla rodzin ukraińskich.
10.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
ilustracja symboliczna - terapia dla osób ze skłonnością do agresji to jeden z elementów przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Terapia dla osób ze skłonnością do agresji to jeden z elementów przeciwdziałania przemocy w rodzinie
fot. pixabay

 

Gdzie szukać pomocy?

Wystarczy skontaktować się ze specjalistkami i specjalistami Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Gdańsku: 

  • tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę, każdego dnia), 
  • e-mail: mopr-wsparcie@gdansk.gda.pl. 

Tam każda osoba otrzyma m.in. pełną wiadomość o dostępnej w mieście terapii oraz konkretne wsparcie. 

Pomoc adresowana jest też do uchodźczyń i uchodźców ukraińskich, którzy mają problem z zachowaniami agresywnymi, stres, złość odreagowują na bliskich.

Dzwoniąc pod numer

  • tel. OIK MOPR: +48 508 293 279 (czynny od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00 – 20.00) otrzymają wsparcie w języku ukraińskim.

W jaki sposób pomagają specjaliści?

Specjaliści postarają się właściwie zdiagnozować problem i ustalą odpowiednią ścieżkę terapeutyczną oraz jej niezbędny czas. Psycholog, terapeuta m.in. zmotywują mieszkankę lub mieszkańca stosujących przemoc wobec bliskich, do pracy nad sobą i do zmiany postaw. Wskażą też, jak radzić sobie z niepożądanymi zachowaniami i nie dopuścić do ich eskalacji. Poradzą, jak poprawić relacje, by nie krzywdzić najbliższych. 

Dodajmy, że akcja MOPR wpisuje się również w kampanię społeczną „Gdańsk Miastem Równości”.

plakat_badz_po_dobrej_stronie_chce_byc_lepsza_lepszy_dla_bliskich_zrodlo_umg
Plakat akcji "bądź po dobrej stronie - chcę być lepsza lepszy dla bliskich"
fot. UMG

Kampania. Zawsze bądź po dobrej stronie

Pomoc jest uruchomiona w ramach realizowanej przez gdański MOPR kampanii pt. „Bądź po dobrej stronie. Chcę być lepsza/y dla bliskich”, przeciwdziałającej przemocy w rodzinie. Ma ona charakter pomocowy, informacyjny i profilaktyczny. 

 

W jej ramach osoby potrzebujące mogą wziąć udział m.in. w programach: korekcyjno-edukacyjnym, psychologiczno-terapeutycznym oraz poradnictwie kontroli zachowań. Można też skorzystać z indywidualnych lub grupowych konsultacji z psychologiem. 

TV

7:10 do Walencji, czyli jak działa lotnisko?