Turniej dla dzieci „Nadzieja na mundial w Gdańsku”, czyli wspólna radość, rywalizacja i integracja

„Nadzieja na mundial w Gdańsku” to turniej dla dzieci z gdańskich Domów Dziecka. W niedzielę, 26 maja, rozgrywana była jego druga edycja. Na boisku przy ul. Smoleńskiej rywalizowała około setka dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Nagrody i upominki wręczała zastępczyni prezydent miasta Monika Chabior.
27.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Młodzi piłkarze w zielonych koszulkach stoją przed bramką w szpalerze. Patrzą na bramkę. Przed nimi inny piłkarz wykonuje rzut karny, przed nim z kolei bramkarz. Za bramką budynek z czerwonej cegły
W turnieju udział wzięła około 100 dzieci w wieku od 8 do 16 lat
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Pomysł dzieci z "Domu na Wzgórzu"

Pomysłodawcami turnieju są podopieczni "Domu na Wzgórzu" przy ul. Świętokrzyskiej, którzy rok temu brali udział w podobnym turnieju w Warszawie. Podczas spotkania z Moniką Chabior, zastępczynią prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, przedstawili pomysł, napisali prośbę. 

Młodzieży zależało nie tylko na sporcie, ale też integracji z kolegami i koleżankami z innych placówek. W listopadzie 2023 roku w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu na Zaspie przy ul. Meissnera odbyła się pierwsza edycja turnieju „Nadzieja na mundial w Gdańsku”. 

Kobieta zawiesza pochylonemu chłopcu medal na szyję
Medale i upominki uczestnikom turnieju wręczała Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Dzieci z 10 Domów Dziecka

W niedzielę, 26 maja, dzieci z Domów Dziecka na piłkarskim turnieju spotkały się ponownie. Tym razem areną zmagań było boisko przy ul. Smoleńskiej w dzielnicy Orunia - św. Wojciech - Lipce.  

Udział wzięło 100 dzieci z 10 placówek w wieku od 8 do 16 lat. Wygrała drużyna z "Domu na Wzgórzu" czyli tzw. Świętokrzyska. 

Medale i upominki wręczała Monika Chabior. 


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TURNIEJU 

 

TV

100-lecie ulicy Krętej