Trzecie miejsce młodych piłkarzy Gedanii 1922 w Ogólnopolskich Finałach Igrzysk Młodzieży

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922 z roczników 2009-2010 zdobyli trzecie miejsce na Ogólnopolskich Finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców w Głuchołazach.
24.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Grupa dzieci z trenerem (twarz na pierwszym planie po lewej u dołu) cieszą się i uśmiechają, na szyjach mają medale
Radość z trzeciego miejsca uzasadniona. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922 z roczników 2009-2010
fot. Rafał Ulczyński

Drużyna trzecia, najlepszy zawodnik turnieju

Ogólnopolskie Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców rozgrywane były w dniach 17-20 czerwca w Głuchołazach. W turnieju wzięły udział najlepsze drużyny z całej Polski, wśród nich m.in. drużyna piłkarska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego GKS Gedania 1922, rocznik 2009-2010.

Chłopcy z Gedanii 1922 wykazali się nie tylko umiejętnościami piłkarskimi, ale także duchem sportowej rywalizacji i współpracą, co zaowocowało zajęciem trzeciego miejsca na podium. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń gdańskiej szkoły: Filip Sznejder.

Determinacja i zaangażowanie

- Jestem niezwykle dumny z chłopców. Przez cały sezon pracowali bardzo ciężko, a ich determinacja i zaangażowanie przyniosły znakomite rezultaty. Trzecie miejsce na ogólnopolskim finale to ogromne osiągnięcie, które będzie dla nich motywacją do dalszej pracy i rozwoju. Chłopcy pokazali prawdziwy charakter na boisku. Każdy mecz to była walka do ostatniej minuty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i mamy nadzieję, że to dopiero początek ich sportowej kariery - skomentował sukces swoich podopiecznych trener Rafał Ulczyński.

Dwa lata temu drużyna Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego GKS Gedania 1922 zajęła w tych zawodach drugie miejsce. 

- To nie tylko sukces sportowy, ale także dowód na to, jak ważna jest praca zespołowa i wytrwałość. Gratulujemy naszym piłkarzom oraz dziękujemy rodzicom, trenerom i nauczycielom za wsparcie - powiedział Bartosz Dolański, dyrektor sportowy szkoły. 

autorka: Patrycja Kulawińska

 

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim