Trwają zapisy na zawody crossowe XC Gdańsk. Impreza wraca po dłuższej przerwie

Po kilku latach przerwy wracają rowerowe zawody crossowe XC Gdańsk. Tego lata odbędą się dwie imprezy w lokalizacjach znanych i lubianych wśród miłośników kolarstwa crossowego: 1 lipca w okolicach ulicy Czyżewskiego, oraz 12 sierpnia przy Abrahama.
09.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
rowerzyści MTB w lesie
XC Gdańsk to impreza adresowana do szerokiej grupy miłośników kolarstwa
fot. GOS

Rywalizacja dla każdego

Organizatorem imprezy jest Gdański Ośrodek Sportu wraz z Cyklo. Zapisy na obie imprezy już ruszyły. Zawody zostaną przeprowadzone według sprawdzonej formuły, według której pierwsze ruszają na trasę dzieci 2-4-letnie na rowerkach biegowych, a wraz z upływem czasu na starcie stają zawodnicy coraz starsi, mający do pokonania coraz dłuższy dystans. Kulminacyjnym punktem tradycyjnie będzie już wyścig Elit na dystansie 20 (kobiety) i 25 (mężczyźni) kilometrów. Dystanse do pokonania będą jak zwykle idealnie dopasowane do wieku, możliwości i umiejętności zawodników każdej kategorii.

XC Gdańsk Czyżewskiego
Termin: 1 lipca 2023, godzina startów: od 9 do 14:10
Miejsce: Trójmiejski Park Krajobrazowy, ul. Czyżewskiego
Opłata wpisowa: 10 PLN (dzieci 2-4 lata), 20 PLN (młodzież do lat 18), 50 PLN (dorośli)
Zapisy do XC Gdańsk Czyżewskiego
Regulamin XC Gdańsk Czyżewskiego (.pdf 1,1 MB)

XC Gdańsk Abrahama
Termin: 12 sierpnia 2023
Zapisy do XC Gdańsk Abrahama

Oczywiście nikogo, kto zna te miejsca, nie trzeba dodatkowo przekonywać o atrakcyjności tras crossowych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Kto nie miał okazji się tam ścigać, powinien przekonać się sam! Wymagające technicznie, ale i dające niesamowitą satysfakcję podczas zmagań ścieżki, świetna organizacja imprezy, a także wszechobecna zieleń i natura sprawiają, że udział w imprezach XC to czysta przyjemność, nie tylko dla tych, którzy kończą zmagania na podium. Chociaż najlepsi, tradycyjnie już, mogą liczyć na nagrody i trofea.

TV

Inscenizacja na Górze Gradowej. Jak przed trzema wiekami odparto atak Rosjan