Trójmiejski Marsz Równości. Zmiany w ruchu drogowym

W sobotę, 25 maja, odbędzie się manifestacja w Śródmieściu Gdańska. W związku z tym spodziewane są zmiany w ruchu drogowym oraz komunikacji miejskiej. Ruchem drogowym w najbardziej newralgicznych punktach będzie kierowała policja. Organizatorzy proszą o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.
24.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać tłum ludzi uczestniczących w paradzie równości. Wiele osób trzyma flagi w kolorach tęczy, które są symbolem społeczności LGBTQ+. W tle widać budynek z dużą ilością okien. Pogoda jest słoneczna, a uczestnicy parady są ubrani w letnie ubrania. Niektóre osoby mają na głowach kolorowe ozdoby.
Marsz Równości będzie organizowany w sobotę, 25 maja, w godz. 14.30-18.00
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Trójmiejski Marsz Równości 2024. PROGRAM, MAPKA

Trasa Trójmiejskiego Marszu Równości

Trójmiejski Marsz Równości odbędzie się w sobotę, 25 maja, w godz. 16.00-18.00. Zbiórka rozpoczyna się o godz. 14.30. Uczestnicy rozpoczną przemarsz przy Urzędzie Marszałkowskim na ul. Okopowej, następnie przejdą ul. Wały Jagiellońskie - Podwale Grodzkie - Błędnik - Popiełuszki - Nowomiejska - Narzędziowców - Malarzy.

W związku z marszem należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie.

Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przestrzeni publicznej oraz odbywającego się zgromadzenia czuwać będą funkcjonariusze policji oraz Straż Miejska. Ruchem drogowym, w najbardziej newralgicznych punktach będzie kierowała policja. Organizatorzy proszą o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej

Zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych i tramwajowych w centrum Gdańska mogą wystąpić w godzinach 16.00-18.00. Aktualne informacje będą dostępne na stronie internetowej ZTM w zakładce „Bieżąca Sytuacja Komunikacyjna” oraz na tablicach elektronicznych na przystankach.

Osoby chcące w sobotę, 25 maja, odbyć podróż do Śródmieścia komunikacją miejską lub samochodem powinny uwzględnić spodziewane utrudnienia.

 

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim