• Start
  • Wiadomości
  • Trójmiasto na 4. miejscu w rankingu branżowego magazynu wydawanego przez „The Financial Times”

Trójmiasto na 4. miejscu w rankingu branżowego magazynu wydawanego przez „The Financial Times”

Otwartość na migrację i świadomość wartości dodanej różnorodności oraz jej ogromnego potencjału do pobudzenia wzrostu gospodarczego i społecznego - tak eksperci ocenili Trójmiasto w rankingu przygotowanym przez wydawnictwo fDi Intelligence X TNW - branżowego magazynu brytyjskiego dziennnika „The Financial Times”.
21.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańsk, Sopot i Gdynia zajęły czwarte miejsce w rankingu eksperckim „The Tech Cities of the Future”, opublikowanego przez branżowy magazyn brytyjski
Gdańsk, Sopot i Gdynia zajęły czwarte miejsce w rankingu eksperckim „The Tech Cities of the Future”, opublikowanego przez branżowy magazyn brytyjski
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Raport o stanie Miasta Gdańska za 2019 rok - zapoznaj się z jego treścią

 

Ranking „The Tech Cities of the Future” przygotowany został przez ekspertów branżowego magazynu należącego do „The Financial Times”, brytyjskiego dziennika o elitarnym charakterze i międzynarodowym zasięgu. Wydawnictwo fDi Intelligence X TNW skupia się na wskazywaniu miast Europy, które są najlepszymi warunkami rozwoju, w szczególności dla start-up’ów i inwestycji technologicznych i innowacyjnych.

W rankingu oceniono strategię ponad 50. lokalnych samorządów, miast i aglomeracji europejskich, wśród których znalazły się między innymi Amsterdam, Zurych, Mediolan, Hamburg czy Manchester. Eksperci brali pod uwagę przedsiębiorczość, możliwości rozwoju globalnego, czy wspierający ekosystem, który ułatwia rozwój innowacji.

 

ranking

 

Jak poinformował portal Invest in Pomerania, Trójmiasto zostało sklasyfikowane na 4. miejscu - tuż za największymi aglomeracjami Europy, takimi jak Londyn, Barcelona i Berlin. To, co według jurorów wyróżnia Trójmiasto na tle innych aglomeracji, to zróżnicowane zasoby ludzkie, otwartość na migrację i świadomość wartości dodanej różnorodności oraz jej ogromnego potencjału do pobudzenia wzrostu gospodarczego i społecznego.

 

 

Pełny raport dostępny tutaj: Tech Cities of the Future report

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta