• Start
  • Wiadomości
  • Treningi aktywizujące. W czterech dzielnicach bezpłatnie dwa razy w tygodniu

Treningi aktywizujące. W czterech dzielnicach bezpłatnie dwa razy w tygodniu

Zajęcia odbywają się we Wrzeszczu, na Zaspie, Chełmie i Przymorzu w dwóch grupach wiekowych do wyboru: otwarta oraz 50+. Treningi aktywizujące są częścią programu "Aktywuj się w Gdańsku" organizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu.
12.11.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zajęcia odbywają się w dwóch kategoriach: otwarta oraz 50+
Zajęcia odbywają się w dwóch kategoriach: otwarta oraz 50+
fot. GOS

 

Ćwiczenia w programie Treningi aktywizujące mają na celu poprawę stanu zdrowia, samopoczucia, kondycji fizycznej i sylwetki uczestników, a ponieważ odbywają się na wolnym powietrzu, może w nich brać udział nawet kilkadziesiąt osób.

- Ja tutaj przyjeżdżam aż z Moreny i jestem bardzo zadowolona. Naprawdę świetnie się czuję, dobrze śpię, nic mi nie dolega, jestem zdrowa - zapewnia 66-letnia pani Ewa, która bierze udział w zajęciach na Zaspie.

- Do grupy dołączyłam w lipcu, tak więc zaczęłam latem. Jest bardzo sympatycznie. Na początku znałam tylko Zosię, która mnie namówiła. Pana Łukasza oraz resztę grupy dopiero tu poznałam, teraz ze wszystkimi jestem praktycznie po imieniu. Grupa jest fajna i szybko się integruje - podkreśla 71-letnia pani Hanna. 

Zajęcia prowadzone są w grupach otwartych (bez względu na wiek) oraz 50+. Program zajęć jest elastyczny i dopasowany do każdej pogody i pory roku.

- Staram się uświadamiać uczestników, że nie ma złej pogody na trening, tylko nieodpowiedni ubiór. Kiedy ostatnio były gorsze warunki, panie się odpowiednio ubrały, założyły czapeczki, wiatrówki i były gotowe do ćwiczeń - mówi prowadzący zajęcia. - Jestem przygotowany na wszelkie warunki, staram się znaleźć ciekawe alternatywy, kieruję się zadowoleniem ćwiczących. Kiedy jest mokro, przechodzimy do pozycji spionizowanej. Ostatnio na przykład był marsz z kijkami, większość osób po raz pierwszy miała z nim do czynienia.

Zajęcia podzielone są na część praktyczną oraz teoretyczną. Podczas tej drugiej prowadzący dzieli się z uczestnikami swoją wiedzą z zakresu dietetyki.

- Staram się uświadamiać te osoby w tematach związanych ze zdrowym żywieniem. Podpowiadam, które produkty omijać, a które wybierać z pozytywnym efektem dla ich zdrowia. Jesteśmy tym, co jemy, więc jeśli będziemy wybierać produkty zdrowe, dobre, nieprzetworzone termicznie, gdy dostarczymy odpowiednią ilość witamin i minerałów do naszego organizmu, wtedy wszystkie procesy zachodzą w nim sprawniej. Lepsza jest regeneracja, sprawność, samopoczucie i witalność - zaznacza prowadzący.

 

Podczas zajęć uczestnicy mają rozgrzewkę, jogging, trening stabilizacyjny, stretching a na koniec otrzymują wskazówki na temat żywienia i treningów
Podczas zajęć uczestnicy mają rozgrzewkę, jogging, trening stabilizacyjny, stretching a na koniec otrzymują wskazówki na temat żywienia i treningów
fot. GOS

 

Plan treningów aktywizujących:

Zaspa Młyniec, ul. Pilotów

  • środa godz. 10:00-11:30 (grupa 50+)
  • sobota godz. 10:30-12:00

Przymorze Wielkie, Park Prezydenta R. Reagana

  • piątek godz. 10:30-12:00 (grupa 50+)
  • środa godz. 18:00-19:30

Chełm, ul. Antoniego Madalińskiego

  • wtorek godz. 10.30-12:00 (grupa 50+)
  • niedziela godz. 11:00-12:30

Wrzeszcz Dolny, Park nad Strzyżą

  • wtorek godz. 13:00-14:30 (grupa 50+)
  • piątek godz. 17:00-18:30

Więcej informacji dotyczących programu Treningi aktywizujące można znaleźć na stronie aktywujsiewgdansku.pl.

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole